Národní pouť do Říma k výročí sv. Anežky České sticky icon

Biskupové českých a moravských diecézí vyzývají ke společnému putování do Říma. Pouť ke 30. výročí svatořečení sv. Anežky České se uskuteční ve dnech 11. až 13. listopadu 2019.

FOTO: Lékaři a zdravotníci se v Olomouci sešli při mši u dominikánů

V olomouckém kostele Neposkvrněného početí Panny Marie sloužil pro lékaře a pracovníky ve zdravotnictví ve středu 20. února 2019 mši svatou biskup Josef Nuzík. Po bohoslužbě si přítomní vyslechli přednášku psychologa Františka Zakopala na téma, jak účinně zvládnout stres. Foto Pavel Langer / Člověk a Víra

V kněžském semináři proběhlo ustanovení nových lektorů

Foto Dominik Kovář„Přijmi Písmo svaté; buď Božímu slovu věrný a předávej je tak, aby si stále více podmaňovalo lidská srdce.“ Tato slova zněla v neděli 17. února 2019 v kapli Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci a patřila zejména bohoslovcům třetího ročníku.

Ovdovělí společně nahlédnou do zákulisí zlínského divadla

Prohlédnout si zákulisí Městského divadla Zlín mohou všichni, kdo využijí nabídky Společenství vdov a vdovců. Akce na pozvání herce Pavla Vacka se uskuteční v úterý 5. března 2019, sraz v v 9.20 před divadlem. Po prohlídce pak pro zájemce následuje krátké posezení s pohoštěním v klášterní budově Regina.

FOTO: Lidé se v Dolním Němčí loučili s P. Stojaspalem

Farnost Dolní Němčí se naposledy rozloučila se svým rodákem P. Josefem Stojaspalem. Ten vystudoval v Římě a převážnou část kněžského života měl na starosti pastoraci Italů, žijících v Německu. Na penzi se vrátil domů, kde více jak dvacet let vypomáhal kněžím v okolních farnostech. Foto: František Ingr / Člověka a Víra

Arcibiskupské gymnázium pořádá duchovní obnovu pro mládež

Duchovní obnova pro mládež od 15 do 26 let se na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži uskuteční ve dnech 8. – 10. března 2019 a povede ji P. Jan Liška, který je farářem ve Vracově a kaplanem pro mládež děkanátu Kyjov.

Pěší pouť za umělce 2019 na rozhraní tří diecézí

Trasa Pěší poutě za umělce 2019 odstartuje v neděli 28. července z Poličky a bude končit v sobotu 3. srpna v Jaroměřicích. Procházet bude Olešnicí, Kunštátem, Boskovicemi a Velkými Opatovicemi.

Křesťanští podnikatelé zvou k jarnímu setkání s modlitbou a zpytováním vědomí

V polovině března se uskuteční další KOMPAS club – setkání křesťanských podnikatelů. V pondělí 11. března 2019 ho v 17.00 zahájí mše svatá v kapucínském kostele Zvěstování Páně (Dolní nám.). V nedalekém penzionu TÕDE pak bude pokračovat společnou modlitbou a agapé.

FOTO: Zimní pouť na Velehradě připomněla 1150. výročí úmrtí sv. Cyrila

Mší svatou, kterou celebroval arcibiskup Jan Graubner, oslavili věřící na Velehradě v neděli 17. února 2019 „Zimní pouť“ s připomínkou 1150. výročí úmrtí sv. Cyrila. Po jejím skončení pak následovala valná hromada Matice velehradské. Foto: František Ingr a Jaroslav Tupý / Člověk a Víra

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. února 2019

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu