Na Velehradě se budou učit „Podnikání podle Ducha“ sticky icon

Líbí se Bohu mé podnikání? Jsme užiteční? A kam vlastně směřujeme? Také na tyto otázky se bude snažit odpovědět konference „Podnikání podle Ducha“, která se uskuteční v sobotu 21. září 2019 na Velehradě.

V Kroměříži slavili Den církevního školství

V polovině měsíce září, na svátek sv. Ludmily, oslavily děti z Církevní základní školy v Kroměříži i z kroměřížského děkanátu Den církevního školství.

Na církevní ZŠ vybírali školní potřeby pro děti v nouzi

Foto Petr Nedoma / Člověk a VíraS počátkem září vyhlásila Církevní ZŠ ve spolupráci s Charitou Kroměříž misijní sbírku školních a výtvarných potřeb pro děti v nouzi. Cílem sbírky bylo umožnit rodinám, které nemají dostatek finančních prostředků lepší start do nového školního roku.

Před katedrálou lidé ochutnají zvěřinu i víno

Foto Petr Nedoma / Člověk a VíraJarmark s produkty církevních společností, bohoslužba s poděkováním za dary polí, vinic a lesů i prohlídky běžně nepřístupných prostor katedrály včetně výstupu na věž tvoří náplň programu, který se v neděli 22. září 2019 uskuteční v olomoucké katedrále sv. Václava a jejím okolí.

Fotografická výstava dá nahlédnout do služby nemocničních kaplanů

Foto Filip FojtíkNemocnicemi všech okresních měst Zlínského kraje bude v následujících měsících putovat výstava s názvem „Být nablízku“. Kolekce 24 černobílých snímků autora Filipa Fojtíka přibližuje práci nemocničních kaplanů, zachycuje jejich empatické naslouchání a snahu porozumět pacientům, představuje je jako průvodce nemocných v úzkostech, v hledání naděje a odpovědí na otázky po smyslu života.

Začíná jedenáctá řada Setkání u studny

Do další desítky vstoupí Setkání u studny v pondělí 7. října 2019 v obvyklý čas od 17.30 – ale pozor, v jiném prostoru! Novým prostorem pro otevřené společenství setkávající se u Studny bude tzv. „andílkovský“ sál nacházející se ve druhém patře Arcibiskupského paláce. Druhé patro přitom nemusí být pro nikoho překážkou, protože v budově je i výtah.

Při poděkování za úrodu se otevře také Arcibiskupský palác

V rámci programu poděkování za dary polí, vinic i lesů, které se v neděli 22. září 2019 uskuteční v olomoucké katedrále sv. Václava a jejím okolí, bude mimořádně zpřístupněn také Arcibiskupský palác – a pro účastníky děkovné bohoslužby i se slevou na vstupném.

Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy!

Chcete být u založení nového lesa? Rádi byste přiložili ruku k dílu a zanechali něco pro budoucí generace? Pak pojďte s pracovníky Arcibiskupských lesů a statků Olomouc zalesnit Hostýnské vrchy – v sobotu 12. října 2019 v Rajnochovicích.

FOTO: Stojanovo gymnázium Velehrad oslavilo 15. výročí

Mši svatou u příležitosti 15. výročí znovuotevření Stojanova gymnázia na Velehradě slavil v místní bazilice v sobotu 14. září 2019 biskup Josef Nuzík, po ní pak následovalo posezení v klášterní zahradě. Foto Dominik Novák / Člověk a Víra

FOTO: Romští poutníci poznávali, jaký je „můj Bůh“

Mší svatou s arcibiskupem Janem Graubnerem v olomouckém kostele Panny Marie Sněžné a poté hudebními a tanečními vystoupeními v nedalekém areálu Muzea umění oslavili Romové z celé ČR i Slovenska jedenadvacátý ročník své pouti. Foto Pavel Langer / Člověk a Víra.

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu