Konference o evangelizaci nabídne podnětné přednášky i praktické workshopy sticky icon

Z předchozího ročníku. Foto archiv nadační fond CredoVe dnech 23. a 24. listopadu 2018 se v Olomouci uskuteční třetí ročník Konference o evangelizaci. V přednáškách vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová a mnoho dalších.

Peníze z ČR pomohou křesťanům na Blízkém východě s obnovou domů

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se spolu s dalšími lidmi vydal minulý týden do Iráku, aby zmapoval potřeby obyvatel v městech zničených bojovníky tzv. Islámského státu. Peníze vybrané mezi českými věřícími mimo jiné pomohou místním křesťanům při opravě domů.

Ve Vsetíně vzpomínali na padlé

Za konec první světové války se pokládá a ve světě oslavuje 11. listopad 1918, kdy od 11 hodin zavládlo na všech frontách příměří, podepsané téhož dne ráno ve štábním vagóně v Compiègne. Tuto událost si v neděli připomněli také věřící ve Vsetíně.

Přednáška: Čeká nás období sucha?

Zdroj: FreeImages.comMoravsko-slezská křesťanská akademie Olomouc zve na přednášku Ing. Dušana Žídka z Českého hydrometeorologického ústavu na téma „Čeká nás období sucha?“. Uskuteční se ve středu 21. listopadu 2018 od 17.00 v přednáškovém sále Arcidiecézního muzea.

 

Koncert v Arcibiskupském paláci pomůže velehradskému gymnáziu

Sdružení přátel Velehradu Amici di Velehrad z italské Modeny ve spolupráci s Arcibiskupstvím olomouckým pořádá v pátek 16. listopadu 2018 od 19.00 v Arcibiskupském paláci koncert, jehož výtěžek bude věnován na podporu Stojanova gymnázia na Velehradě. Na programu jsou skladby Dmitrije Šostakoviče a Roberta Schumanna.

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. listopadu 2018

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Nalaďte si Radio Proglas od 12. do 18. listopadu 2018

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Seznamte se s poselstvím křesťanských Vánoc

Seminář „Vstupy do škol s náboženskými tématy“, zaměřený tentokrát na téma „Poselství křesťanských Vánoc“, se uskuteční v úterý 27. listopadu 2018 v Olomouci, v budově arcibiskupské kurie (Biskupské nám. 2).

Delegace v čele s arcibiskupem Graubnerem veze finanční pomoc iráckým křesťanům

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se společně s dalšími lidmi vydal do iráckých měst zničených bojovníky tzv. Islámského státu, aby zmapoval potřeby obyvatel v místech poznamenaných válečnými událostmi.

Oceněná charitní pracovnice Marie Jakubíková: Když je někomu zle a on chce, snaží se dál… To oceňuji

Péče o nemocné a staré, pomáhání lidem bez domova, šití panenek pro kojence, sbírání kol pro Afriku a další dobrovolnictví ve volném čase. To vše zvládá sedmašedesátiletá Marie Jakubíková z Veselí nad Moravou. Na konci října obdržela Cenu Charity. Přestože je už v důchodě, Charita se o ni může stále opřít. „Nejedu už na plný plyn, jen pomáhám, když mě zrovna potřebují,“ zůstává oceněná pečovatelka skromná.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu