Konference o evangelizaci nabídne podnětné přednášky i praktické workshopy sticky icon

Z předchozího ročníku. Foto archiv nadační fond CredoVe dnech 23. a 24. listopadu 2018 se v Olomouci uskuteční třetí ročník Konference o evangelizaci. V přednáškách vystoupí mnoho zajímavých hostů, kteří mají zkušenosti s novou evangelizací. Např. Miriam Swaffield, známá svou evangelizací mezi studenty v Anglii, P. Josef Prokeš, Pavol Strežo, Kateřina Lachmanová a mnoho dalších.

Přibývá lidí využívajících služby nocleháren. Charita je připravena na zimu

Ačkoliv letošní zima zatím doposud připomínala spíše jarní období, noclehárny v Charitě Olomouc jsou už od září téměř každý den plné. Středisko Samaritán eviduje v pořadníku až 100 žádostí o službu Azylový dům, a to i přes skutečnost, že letos nově otevřený Domov sv. Anežky na Svatém Kopečku zčásti odlehčil počtu potřebných lidí bez zázemí. Charita Olomouc vyhlásila sbírku Krajíc chleba pro chudé a sbírku spacích pytlů, karimatek a dek.

Při adventním koncertě v paláci lidé podpoří církevní školství

Pod záštitou pomocného biskupa Antonína Baslera se v úterý 4. prosince 2018 od 19.00 v olomouckém Arcibiskupském paláci uskuteční koncert Tria Martinů. Výtěžek benefiční akce, při které zazní skladby Ludwiga van Beethovena a Antonína Dvořáka, podpoří církevní školství v arcidiecézi.

Při výročí republiky se akademické dny v Olomouci zaměří na církevní osobnosti Československa

X. moravsko-slezské akademické dny v sobotu 1. prosince 2018 představí významné církevní osobnosti v historii Československa. Při akci, kterou v Arcibiskupském paláci pořádá Moravsko-slezská křesťanská akademie a Arcibiskupství olomoucké, bude zároveň prezentována publikace P. Jiřího Koníčka „Katolická církev v osmičkových výročích Československa“.

Zemřel P. Josef Trtík

Ve středu 14. listopadu 2018 zemřel v Hospici na Svatém Kopečku u Olomouce osobní děkan a bývalý farář v Cholině P. Josef Trtík. Rozloučení se zesnulým se uskuteční v pátek 23. listopadu od 13.00 ve farním kostele Panny Marie Nanebevzaté v Cholině a po mši svaté bude jeho tělo uloženo na místním hřbitově.

Programem Charity je láska, znělo na symposiu v Olomouci

Foto Pavel Langer / Člověk a VíraNa počest sv. Anežky České a pod záštitou arcibiskupa Jana Graubnera se v úterý 13. listopadu 2018 uskutečnilo v Olomouci symposium „Charita a spiritualita“. Jedním z hostí byl také kardinál Paul Josef Cordes z Vatikánu a z německého Freiburgu přijel prof. Heinrich Pompey, který na teologické fakultě v Olomouci založil Katedru křesťanské sociální práce. Symposia se v Arcibiskupském paláci účastnilo kolem 170 pracovníků Charit ze všech osmi českých a moravských diecézí a završila ho mše svatá v katedrále sv. Václava.

Zemřel P. František Krejsa

Foto Jana VlčkováV pátek 9. listopadu 2018 zemřel ve věku 69 let P. František Krejsa, bývalý farář v Litovli. Rozloučení se zesnulým se uskuteční v pátek 16. listopadu od 14.00 ve farním kostele sv. Petra a Pavla v Tištíně a poté bude jeho tělo uloženo na městském hřbitově.

Přednáška: Pravoslavná církev v Československu

Česká křesťanská akademie, místní skupina Zábřeh zve na přednášku ThLic. Mgr. Jany A. Novákové, PhD. nazvanou „Pravoslavná církev v Československu“. Uskuteční se v úterý 20. listopadu 2018 od 18.00 v Katolickém domě.

Při adventním setkání budou křesťanští podnikatelé besedovat s arcibiskupem Graubnerem

Hostem a zároveň hostitelem adventního setkání, které ve čtvrtek 6. prosince 2018 pořádá v Olomouci sdružení křesťanských podnikatelů KOMPAS, bude arcibiskup Jan Graubner. Akce začne v 17.00 mší svatou v kapli Arcibiskupského paláce a pokračuje besedou.

Peníze z ČR pomohou křesťanům na Blízkém východě s obnovou domů

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se spolu s dalšími lidmi vydal minulý týden do Iráku, aby zmapoval potřeby obyvatel v městech zničených bojovníky tzv. Islámského státu. Peníze vybrané mezi českými věřícími mimo jiné pomohou místním křesťanům při opravě domů.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu