Pastýřský list arcibiskupa Graubnera k Velikonocům 2019 sticky icon

U příležitosti velikonočních svátků se k věřícím olomoucké arcidiecéze obrací svým pastýřským listem arcibiskup Jan Graubner. Plné znění jeho poselství, které se má číst o neděli Zmrtvýchvstání Páně, je k dispozici v textu článku i v přiloženém pdf souboru.

Žáci církevní školy ve Veselí poznávali velikonoční svátky

Ve spolupráci s místní farností prožili žáci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou projektový den „Velikonoce“.

Postní doba na Církevní ZŠ v Kroměříži: mezi mlékem a rýží

Sbírkou potravin pro potřebné i projektem „Mléko do škol“ žili v průběhu března a dubna žáci Církevní základní školy v Kroměříži.

Arcibiskupství hledá pracovníka pro právní oddělení

Socha spravedlnosti v Kuksu, zdroj: WikipedieArcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa právníka (právničky) právního oddělení. Předpokládaný termín nástupu je červen 2019 nebo dle dohody.

Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 28. dubna 2019

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 23. do 28. dubna 2019

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Kroměříží prošli stovky věřících při křížové cestě ulicemi města

„Oči Páně jsou upřeny na ty, kdo ho milují, on pozvedá duši, rozsvěcuje oči, dává zdraví, život i požehnání.“ Tato slova naděje zazněla během křížové cesty městem, která se konala 15. dubna 2019 po večerní mši svaté, kterou v kostele sv. Jana Křtitele sloužil školní kaplan Arcibiskupského gymnázia (AG) v Kroměříži P. Petr Káňa.

Bohoslužby olomouckých biskupů ve Svatém týdnu

Foto Pavel Langer / Člověk a víraBěhem probíhajícího Svatého týdne bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner i pomocní biskupové Antonín Basler a Josef Nuzík slavit několik bohoslužeb – převážně v katedrále, ale také na Svatém Kopečku nebo v Kelči a okolí.

Arcibiskupství vyhlašuje výběrové řízení na pozici referenta stavebního a investičního oddělení

Foto Pavel LangerArcibiskupství olomoucké vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa pracovníka (pracovnice) stavebního a investičního oddělení. Předpokládaný termín nástupu je červenec 2019 nebo dle dohody.

Audiospot zve na Noc kostelů

Jedna noc a stovky otevřených kostelů. Takový je program další Noci kostelů, která se uskuteční v pátek 24. května 2019. Návštěvníky na ni zve také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu