Celostátní setkání přilákalo do Olomouce 6,5 tisíce mladých lidí sticky icon

Foto Michaela Reitingerová / Člověk a víraŠesté Celostátní setkání mládeže (CSM) vyvrcholilo v neděli 20. srpna 2017 závěrečnou mší svatou, kterou v Korunní pevnůstce sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Šestidenní program se nesl v duchu přednášek, workshopů, výtvarných dílem i sportu. K mladým účastníkům promluvila také většina českých a moravských biskupů.

FOTO: Na setkání mládeže přijely také stovky rodin

Sobota byla v rámci programu Celostátního setkání mládeže, které od 15. do 20. srpna 2017 probíhalo v Olomouci, věnována také rodinám. Do olomoucké Korunní pevnůstky se tak kromě 6,5 tisíce mladých účastníků dostavily další dva tisíce věřících, aby se společně modlili i bavili. Odpoledne byla pro všechny připravena nabídka sportovních a kulturních aktivit i „Expo“ s prezentací křesťanských organizací a večer vše ukončila společná adorace. Foto Člověk a víra

Přímé přenosy bohoslužeb v týdnu od 21. do 27. srpna 2017

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.

Nalaďte si Radio Proglas od 21. do 27. srpna 2017

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

FOTO: Mladí lidé putovali na Svatý Kopeček

Na osm kilometrů vzdálený Svatý Kopeček se v pátek odpoledne vydaly tisíce účastníků Celostátního setkání mládeže (CSM), které v těchto dnech probíhá v Olomouci. Program na poutním místě nabídl setkání s biskupy, společnou večeři nebo mši svatou a mladí lidé si odnesli také jedno překvapení, Bibli podepsanou osobně kardinálem Dominikem Dukou. Program CSM pokračuje v sobotu dnem s rodinami a v neděli bude ukončen závěrečnou mší svatou, kterou celebruje arcibiskup Jan Graubner. Foto Michaela Reitingerová / Člověk a víra

Setkání mládeže je v plném proudu, mladí lidé navštěvují kláštery i seniory

Zejména přednáškami a workshopy žije v těchto dnech více než šest tisíc účastníků Celostátního setkání mládeže (CSM), které v Olomouci začalo v úterý večer. Trávit čas mohou také sportovními aktivitami nebo na brigádách ve městě a otevírají se pro ně i dveře olomouckých klášterů nebo domovů pro seniory.

Česká biskupská konference jedná o možnosti uspořádat v Praze Světový den mládeže

Žádost o pořádání Světového dne mládeže (SDM) v Praze podal ve Vatikánu koncem května jménem České biskupské konference její předseda kardinál Dominik Duka. Pokud by papež František rozhodl o konání této prestižní akce v České republice, proběhla by v roce 2021 nebo 2022.

Mládež z celé ČR obsadila Korunní pevnůstku

Foto z příprav CSM„Přeju vám, abyste zažili, že to tady stálo za to, a abyste vytvořili nádherné společenství.“ Těmito slovy přivítal olomoucký arcibiskup Jan Graubner tisíce mladých lidí, kteří se dnes shromáždili v Olomouci při zahájení Celostátního setkání mládeže. Akce, která bude v Korunní pevnůstce i na mnoha dalších místech probíhat až do neděle, nabídne modlitbu, poučení i zábavu a především možnost prožít společenství.

Na Velehradě jsou do konce prázdnin k vidění předlohy soch, které vzniknou pro tento poutní areál

Předlohy soch vystavené ve velehradské kapli Cyrilce, foto Petr SlintákPředlohy soch sv. Cyrila a Metoděje, které vznikají pro velehradský poutní areál, byly před lety vytvořeny pro Cyrilometodějské gymnázium v Brně, odkud byly letos zapůjčeny a dočasně převezeny na Velehrad. Zde si je mohou zájemci až do konce práznin prohlédnout v kapli Cyrilce.

Přímé přenosy bohoslužeb v týdnu od 14. do 20. srpna 2017

Obětní dary. Foto Pavel LangerVšem těm, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím televize nebo rozhlasu, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných v následujících dnech přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu