Žáci církevní ZŠ ve Veselí slavili Velikonoce i uklízeli Česko


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 11 Duben 2018 12:52

Dny po velikonočních svátcích strávili žáci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou seznamováním se s podstatou svátků, bohoslužbou, Nocí s Andersenem i úklidem okolí školy.

V rámci projektového dne Poselství křesťanských Velikonoc měli žáci možnost blíže se seznámit s podstatou tohoto svátku, se zvyky a tradicemi spojenými s těmito dny, s hlavním křesťanským symbolem – křížem a křížovou cestou. Jednotlivé třídy čekal různorodý program např. povídání Jiřího Přibyla o jeho cestě do Svaté země, přednáška o Izraeli a různé tvořivé aktivity. Význam Velikonoc přiblížil dětem také pan děkan a kaplan z veselské farnosti.

 

V pátek po Velikonocích se uskutečnila slavnostní školní mše v kostele sv. Andělů strážných, kterou celebroval pan děkan Václav Vrba. Mše byla již tradičně doprovázena zpěvem školního sboru dětí a učitelů.

 

 

 

Děti 1. stupně si užily ve škole ,,Noc s Andersenem‘‘. Vyslechly si povídání o H. Ch. Andersenovi, zhlédly prezentaci a v doprovodu pohádkových bytostí plnily různé úkoly a také stezku odvahy. Po vydařeném programu následovalo usínání při pohádkách.

 

 

V sobotu 7. dubna jsme se naším úklidem zapojili do dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Tentokrát jsme pracovali na školní zahradě a uklidili blízké okolí školy a Sokolovnu.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu