Žáci církevní ZŠ ve Veselí se učili laskavosti i politice


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 19 Listopad 2018 13:45

Výlet do Vídně, zasedání žákovského parlamentu, svatomartinský pochod i světový den laskavosti prožili v uplynulých týdnech žáci a pedagogové Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

Exkurze do Vídně

V říjnu se žáci studující německý jazyk zúčastnili exkurze do Vídně. Navštívili Schönbrunn, bývalé letní císařské sídlo Habsburků, kde obdivovali zahradu a výstavu císařských kočárů. Poté následovala okružní jízda městem a žáci se seznámili se slavnými budovami na Ringu, jako jsou budova Státní Opery, Parlament, Univerzita, Nová radnice a další. Velké časy Rakouska-Uherska si připomněli u sídla Habsburků, Hofburgu a během návštěvy Uměleckohistorického muzea. Na závěr krásného dne navštívili katedrálu sv. Štěpána.

Žákovský parlament

Členové nově zvoleného parlamentu strávili společně dva dny ve škole, aby se vzájemně lépe poznali a připravili pro své spolužáky aktivity pro tento školní rok.

 

 

Svatomartinský pochod

Dne 9. listopadu byl ve škole Bílý den a v pozdních odpoledních hodinách se uskutečnil pochod na počest svátku sv. Martina. Účastníci průvodu si svítili lucerničkami na cestě ze zámeckého parku k budově školy, kde proběhlo krátké kulturní vystoupení – Legenda o sv. Martinovi pod vedením pana kaplana Ondřeje Poštulky a pana učitele Aleše Mičky. Za organizaci pěkného svatomartinského setkání děkujeme členům žákovského parlamentu naší školy.

Světový den laskavosti

V listopadu se žáci žákovského parlamentu zapojili do projektu „Jsem laskavec“, který v celé republice organizuje Nadace Karla Janečka. Navštívili Dětský domov ve Strážnici a připravili pro děti zábavné odpoledne plné her a sportovních utkání. Všechny děti si odpoledne užily a den zakončily příslibem, že toto jejich setkání určitě nebylo poslední.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu