Z Arcidiecézní charity Olomouc míří na Ukrajinu další pomoc


Zprávy z arcidiecéze, Zprávy ze zahraničí, rss-čbk
Vloženo 13 Únor 2018 07:45

Další potřebné věci, mezi nimi i oblečení firmy Koutný, předala v pondělí 12. února 2018 Arcidiecézní charita Olomouc Řeckokatolické charitě Užhorod. Ta nyní převáží 882 pánských obleků a sak, 16 zdravotních berlí, 12 dětských postýlek a povlečení na Zakarpatskou Ukrajinu. Pomoc obdrží chudé rodiny s velkým počtem dětí a lidé, kteří prchli před válečným konfliktem na východě země.

Tuto pomoc rozdělí na západě Ukrajiny ředitel Řeckokatolické charity Užhorod Myroslav Rusyn. „Oblečení a berle rozdáme chudým a nemocným lidem, kteří by si je nemohli dovolit. Půjde o potřebné z naší oblasti a dále o lidi, kteří prchli z východu země, kde se válčí. Postýlky zase dodáme do domácností chudých rodin, zejména těch, které mají větší počet dětí,“ upřesnil Myroslav Rusyn.

Ukrajina se aktuálně potýká s velkou nezaměstnaností, ale také frustrací z bezvýchodné situace, která u mnohých lidí vede až k alkoholismu. „Spousta mužů se vrací z válečného konfliktu na východě země s psychickými problémy. Přicházejí o zaměstnání, oni i jejich rodiny nemají peníze na bydlení, ani na jídlo…“ nastínil situaci na Ukrajině Martin Zamazal, který vede humanitární oddělení Arcidiecézní charity Olomouc.

Přes Charitu se rozhodla pomoci Ukrajině například firma Koutný. Ta jí v půlce prosince věnovala přes 1 400 kusů oblečení. Velká část tohoto daru nyní míří právě do Užhorodu. „Jsme rádi, že můžeme alespoň tímto pomoci a věříme, že tímto darem pomůžeme zlepšit život lidem, kterým osud nepřál tak jako nám,“ uvedla za firmu Petra Koutná.

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu