Výtěžek z prodeje Eyerových obrazů pomůže opravit školu na Haiti


Zprávy z arcidiecéze, Pozvánky, rss-čbk
Vloženo 25 Březen 2019 11:00

Abstraktní převážně akrylové malby Libora Eyera uvidí od úterý 26. března návštěvníci brněnské Galeryje9. Vernisáž se uskuteční v 18 hodin a lidé se při ní vydají nejen do světa Eyerova „pocitového malování“, ale také na daleké Haiti. Umělec je totiž zároveň adoptivním rodičem, který podporuje chudé haitské děti ve vzdělání.

„Výtěžek z prodeje obrazů věnuji na opravu školy, která stojí v haitské odříznuté oblasti,“ dodává Libor Eyer. Škola se nachází v Baie de Henne a navštěvuje ji 250 dětí ze širokého okolí, všechny tyto děti podporují čeští dárci prostřednictvím Arcidiecézní charity Olomouc. Podle humanitární pracovnice Kláry Lőffelmannové dosud škola nebyla opravena a pomalu chátrá. „Nejhůř jsou na tom toalety, což je příčinou nejrůznějších onemocnění u dětí. Oprava školy tak vyřeší jejich časté absence v hodinách a jejich rodičům odbydou případné starosti a náklady na léčbu. Projekt také přihraje místním lidem dočasně práci. Děkujeme Liborovi Eyerovi za jeho podporu. Vážíme si jí,“ sděluje Klára Lőffelmannová.

Haiti zmítají přírodní katastrofy, nepokoje v ulicích, hlad a nedostatek pitné vody. Na druhé straně je tam patrná radost z přítomného okamžiku, v zemi zní zpěv a hudba, lidé tančí… Arcidiecézní charita Olomouc tam pomáhá už od roku 2005 (více na haiti.cz).

Výstava obrazů Libora Eyera potrvá do 26. dubna.

Karolína Opatřilová, ACHO

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu