Velehrad opětovně přivítá vozíčkáře nejen z ČR


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 26 Květen 2016 13:30

Ve dnech 4.–5. července 2016 se uskuteční sedmnáctý ročník Dnů lidí dobré vůle, které se konají u příležitosti státního svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Během cyrilometodějských oslav, které jsou letos součástí Svatého roku milosrdenství, se v pondělí 4. července setkají na Velehradě již tradičně vozíčkáři nejen z České republiky.

„Na Velehradě očekáváme asi 120 účastníků se zdravotním postižením zvláště z ČR, nicméně ohlásily se nám i skupiny z Německa, Rakouska nebo Maďarska. Jako každoročně je naše pomoc spojena s ochotou přibližně stovky dobrovolníků, bez nichž by se akce podobného formátu naprosto nedala ufinancovat ani zorganizovat,“ uvedl Michal Umlauf, koordinátor projektu.

Mezinárodní setkání vozíčkářů na Velehradě pořádá Maltézská pomoc, o.p.s. ve spolupráci s Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu Maltézských rytířů. Na účastníky čeká předem připravený program. V 16 hodin začne v bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje poutní mše pro zdravotně postižené. V 17.15 hodin pak na nádvoří před ZŠ proběhne přátelské setkání se zajímavými osobnostmi. Kulturním bodem setkání bude vystoupení Pently, cimbálové muziky z Boršic. Chybět nebude ani občerstvení.

Program Mezinárodního setkání vozíčkářů vyvrcholí v 19.30 hodin benefičním koncertem Večer lidí dobré vůle, jehož výtěžek pomůže křesťanům na Blízkém východě. Koncert bude v přímém přenose vysílat Česká televize a Český rozhlas. Veškerou asistenční a zdravotní službu během večera zajišťuje Maltézská pomoc.

Od 21. hodiny bude pro účastníky setkání připraveno příjemné posezení na nádvoří před základní školou.

V případě zájmu může Maltézská pomoc zajistit ubytování, stravování a také asistenci i na následující den – tj. úterý 5. července 2016, kdy se uskuteční tradiční Národní pouť na Velehradě. Pokud se chcete setkání vozíčkářů zúčastnit, kontaktujte Evu Krahulcovou na e-mailu velehrad.setkani@gmail.com, tel: 732 789 001. Bližší informace nabízí i web www.maltezskapomoc.cz, kde také naleznete přihlášku.

Zdroj: www.velehrad.eu

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu