U sv. Anny na Libavé se rodiny učily předávat víru


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 23 Červenec 2018 11:45

Oslava výročí poutního kostela, ale také přednášky a program pro děti tvořily náplň anenské pouti, která se v srdci vojenského prostoru Libavá, ve Staré Vodě, uskutečnila o víkendu 21. a 22. července 2018. Zničené a obnovované poutní místo od pátku zdobí také nový kovový kříž.

Sobotní mši svatou celebroval P. František Hanáček z Olomouce, odpoledne nabídlo aktivity pro děti a také přednášky na téma předávání víry nebo dějin poutního místa. Nedělní odpolední bohoslužbu slavil ve Staré Vodě ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David. Oslavy zároveň připomenuly 330 let od vzniku kostela ve Staré Vodě.

V předvečer poutních oslav byl na nádvoří před barokním kostelem sv. Anny a Jakuba posvěcen třímetrový kovový poutní kříž. Vyrobit jej nechali rodáci z Německa, kteří na červencovou pouť každoročně jezdí. Kříž má symbolizovat česko-německé smíření, jeho těleso je duté a poutníci do něj mohou vkládat drobné kamínky z míst, odkud na pouť přišli.

„Obec Stará Voda, spolu s piaristickým klášterem a dalšími dvaceti vesnicemi v okolí, byla v průběhu poloviny dvacátého století srovnána se zemí a život v ní zcela vyhasl. Ze srdcí křesťanů a poutníků mnoha míst naší země však toto místo vymazáno nebylo,“ uvedl správce poutního místa P. Jiří Schreiber z Moravského Berouna. Klášter ve Staré Vodě byl v květnu 1945 vypálen během posledních válečných bojů a k plánované obnově už nedošlo, důvodem bylo také rozhodnutí o vybudování vojenského prostoru Libavá.

Celá fotogalerie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu