Trvalí jáhni i jejich rodiny se setkali při duchovní obnově


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 24 Listopad 2017 13:58

Od 3. do 5. listopadu 2017 se na Svatém Hostýně konala rekolekce pro trvalé jáhny olomoucké arcidiecéze a jejich rodiny. Časem setkání i ztišení jáhny svým slovem doprovázel arcibiskup Jan Graubner, jejich manželky P. Antonín Krasucki OP – který ochotně zastoupil pro nemoc nepřítomnou MUDr. Jitku Krausovou – a dětem pak nabídla pestrý program Anežka Hájková. O organizaci se postarali rektor kněžského semináře P. Pavel Stuška a vedoucí oddělení pro trvalé jáhny jáhen Jiří Kočenda.

Tématem rekolekce bylo Boží slovo inspirující slovo lidské. Kromě přednášek byl prostor také pro modlitbu, osobní setkávání i odpočinek. Jáhni mezi sebou uvítali také ty, kdo se na službu připravují a kdo o přípravě uvažují. Při nedělní bohoslužbě v bazilice pak dva z těchto mužů pověřil arcibiskup Jan službou lektora.

Za velmi vzácnou považuji přítomnost diecézního biskupa mezi jáhny a také to, že svého naplnění došly úvahy o péči věnované rodinám jáhnů, které jsou jejich službou nejen požehnány, ale i omezeny. Naše situace a zkušenosti jsou specifické, a tak si velmi cením každého nahlédnutí do života ostatních rodin.

Užitečnou a příjemnou byla také věková pestrost: nejstarší z přítomných jáhnů letos oslavil 85. narozeniny, současně mezi námi byly i malé děti. Pestrost je vůbec pro službu jáhnů typická – tolik různých míst, forem a příležitostí, o kterých jsme slyšeli při úvodním představování, ukazuje, že nemá pravdu ta stará hádanka: „Liturgická okrasa na pět?“.

Veronika Černušková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu