Stojanovo gymnázium oslavilo desáté výročí


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 30 Září 2014 14:30

Foto archiv školyV pátek 26. září 2014 oslavilo Stojanovo gymnázium, Velehrad deset let své existence. Právě v roce 2004 zahájilo SGV svoji činnost a navázalo tak na tradici jezuitského vzdělávání na Velehradě, která byla v roce 1950 násilím přerušena.

Velehrad: Od časného rána byl pro návštěvníky gymnázia, absolventy z let poválečných i ty o několik generací mladší, připraven bohatý program. Mnozí využili příležitosti a v doprovodu současných žáků SGV absolvovali prohlídku školy a přitom vzpomínali na vlastní gymnaziální léta.

Jedním z vrcholů celého dne bylo společné slavení mše svaté, které předsedal arcibiskup Jan Graubner. Ve společenství žáků, absolventů, rodičů, současných i bývalých zaměstnanců a dalších přátel školy jsme měli možnost poděkovat za uplynulých deset let a zároveň prosit o hojnost Božího požehnání pro léta příští.

Foto archiv školyPo společném obědě se hosté přesunuli do sklepení gymnázia, kde byl pro ně připraven prostor pro setkání s bývalými spolužáky.

V půl třetí odpoledne oslava pokračovala ve Slovanském sále. Bohatý kulturní program, jehož součástí byla různorodá vystoupení žáků SGV (od flamenga po sborový zpěv), vyvrcholil sfouknutím svíček na velkém narozeninovém dortu a následným přípitkem a pohoštěním v Zimním sále.

Přejeme si, aby se škole i v následujících letech dařilo. Aby měla mnoho nadaných žáků, nadšených pedagogů a aby na ní stále vládla přátelská atmosféra naplněná Boží přítomností.

Eva Petruchová, SGV

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu