Školní rok ve Veselí nad Moravou zahájili hostinou i špekáčky


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 13 Září 2017 10:08

Mší svatou, kterou ve farním kostele celebroval generální vikář Mons. Josef Nuzík, hostinou pro prvňáčky a jejich rodiče i dvoudenním pobytem pro žáky 6. ročníků zahájili na Církevní ZŠ ve Veselí nad Moravou nový školní rok.

Nový školní rok jsme zahájili 4. září školní mší v kostele sv. Andělů strážných, kterou celebroval Mons. Josef Nuzík, generální vikář olomouckého arcibiskupství. Mši již tradičně doprovázel zpěvem učitelský sbor. Slavnostní den dále pokračoval v kině Morava, kde se sešli žáci se svými učiteli, vedení školy, rodiče a hosté. Třídní učitelky a deváťáci přivítali prvňáčky a po krátkém kulturním programu žáci přešli do školy, kde někteří poprvé zasedli do školních lavic. V jídelně byl pro prvňáčky a jejich rodiče připraven slavnostní oběd a sladké překvapení.

 

Žáci 6. ročníků strávili dva dny společně se svými třídními učiteli při hrách a tvořivých aktivitách, které byly zaměřeny na stmelení třídního kolektivu. Protože nám počasí přálo, většina aktivit a her probíhala na školní zahradě. Kluci vybudovali ohniště, opekli jsme si špekáčky a poté vyrazili na veselskou hvězdárnu, kde jsme vyslechli zajímavou přednášku a pozorovali noční oblohu. Pokračování projektu nás čeká v dubnu, kdy společně vyjedeme na tři dny do Fryštáku.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu