Školáci se seznamovali s poselstvím Vánoc


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 19 Prosinec 2017 10:30

Ve dnech 13 až 19. prosince 2017 se asi 650 žáků základních škol v Olomouci zúčastnilo vánočního programu, který už mnoho let pořádá farnost sv. Mořice ve spolupráci s Centrem pro školy, teologickým konviktem a řádem dominikánů. První týden programy probíhaly na faře u sv. Mořice, druhý týden potom v klášteře bratří dominikánů.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavého nejenom o slavení Vánoc u nás i ve světě, ale také měli možnost podívat se prostřednictvím powerpointové prezentace na místa vánočního příběhu, jak vypadají dnes. Největší úspěch, tak jako každý rok, mělo divadlo, které bylo součástí programu.

Na faře u sv. Mořice to byl příběh o sv. Františkovi z Assisi v podání studentů teologického konviktu pod vedeném ředitele P. Alfréda Volného. Děti se zde dozvěděly něco o životě tohoto světce a také měly možnost účinkovat v závěrečné scéně divadla při tvorbě živého betléma.

Ve druhém týdnu v klášteře dominikánů pak studenti gymnázia řádu německých rytířů dětem předvedli, jak může vypadat hodina výuky ve škole před Vánocemi, kdy se paní učitelka rozhodne s dětmi nacvičit scénku o Třech králích. Na konci každého programu se děti podívaly do kostela a dozvěděly se něco o tradici betlémů.

Smyslem těchto už mnoho let opakovaných programů je představit dětem Ježíše jako skutečnou historickou postavu a především jako toho, který přišel na svět z lásky k lidem. Věříme, že právě toto si děti z návštěvy odnesly.

Helena Polcrová, Centrum pro školy

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu