Setkání u studny v letním semestru


Zprávy z arcidiecéze, Pozvánky, rss-čbk
Vloženo 09 Leden 2019 11:00

Po dobu svého trvání od února 2010 se Setkání u studny uskutečňuje první pondělí v měsíci během akademického roku a doplňuje tak letní týdenní Pěší pouť za umělce. Je tedy, jako letní pouť, modlitbou za umělce a každého člověka, aby otevřel své srdce kráse Božího stvoření.

Téma programu se vždy zaměřuje na poznávání křesťanství prostřednictvím umění: učit se vidět, učit se slyšet, mít odvahu a schopnost poznávat krásu Božího stvoření. Podle toho jsou také zváni různí hosté, kteří svým pohledem a svědectvím učí naše oči vidět a naše uši slyšet, naše srdce poznávat Hospodina z krásy Jeho stvoření.

Během let si „Studna“ našla své stálé příznivce, převážně středního až seniorského věku, občas přijdou i mladí, kteří tvoří jádro otevřeného společenství, do kterého může přijít jakýkoliv zájemce. Společenství se přibližně pohybuje od 15 do 30 lidí.

V průběhu roku 2018 se Setkání u studny, z důvodů uzavření kavárny Amadeus, přesunulo celé do sakristie katedrály sv. Václava (oproti dosavadní podobě o dvou částech – první část slovo a hudba v sakristii a druhá část s hostem v kavárně Amadeus) a momentálně se ustálilo pouze do jedné části, ve které vystupuje host (v roce 2018 to byl filmový režisér Vladimír Suchánek, historik Jan Stříbrný, biskup Antonín Basler, manželé Jemelkovi) nebo je dané téma, které moderuje organizátorka Martina Pavlíková a doprovází ho čtení textů nebo videoprojekce.

Sakristie sv. Václava se pro chvíli Setkání u studny promění ve skromnou kavárničku, kde je k dispozici čaj, káva i malé občerstvení.

Setkání u studny během letního semestru přivítá herce a pedagoga JAMU Igora Dostálka, varhaníka a pedagoga Karla Martínka, manželský pár filmařů Veroniku a Martina Müllerovy a kastelána Arcibiskupského zámku v Kroměříži Martina Krčmu.

Termíny Setkání u studny v letním semestru jsou pondělky 4. února, 4. března, 1. dubna a v květnu to bude výjimečně úterý 7. Začátek vždy od 17.30 v sakristii katedrály sv. Václava. Změna programu je vyhrazena.

Martina Pavlíková

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu