Podmínky výtvarné soutěže na sochy pro velehradský areál


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 05 Červenec 2016 14:00

Olomoucké arcibiskupství vyhlašuje veřejnou výtvarnou soutěž na ztvárnění návrhu výtvarného díla, odkazu sv. Cyrila a Metoděje. Dílo, které ze soutěže vzejde, bude osazeno na pilíře lemující vstup do velehradského poutního areálu. Soutěžní podklady si lze vyzvednou do konce října tohoto roku, hotový návrh musí být odevzdán do ledna a výsledky budou známy v průběhu března roku příštího.

„Pro Velehrad byla v minulosti vytvořena nádherná díla zpodobňující bratry ze Soluně a doufám, že tato soutěž přinese ovoce v podobě soudobého ztvárnění neméně kvalitního, které zanechá potomkům otisk naší víry zhmotněné v dostavbě a výzdobě poutního areálu,“ uvedla architektka olomouckého arcibiskupství Blanka Roubíková.

Ta je zároveň sekretářkou soutěže a u ní si tak zájemci mohou vyzvednout potřebné podklady: k dispozici je jim v sídle arcibiskupské kurie (Biskupské nám. 2, Olomouc) až do 31. října vždy v pondělky a středy po předchozí domluvě prostřednictvím telefonu (587 405 216) nebo e-mailu (roubikova@arcibol.cz).

Odevzdané návrhy bude hodnotit porota složená ze tří zástupců vyhlašovatele a čtyř nezávislých odborníků. Hodnotícími kritérii bude zejména výtvarná a architektonická úroveň návrhu díla, vhodnost jeho začlenění do určeného prostoru a také cena.

Podrobné podmínky ve formátu pdf jsou k dispozici na tomto místě.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu