Otevřít se Lásce: vánoční poselství arcibiskupa Graubnera


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 24 Prosinec 2017 10:00

Ve svém poselství, adresovaném věřícím u příležitosti vánočních oslav, se olomoucký arcibiskup Jan Graubner zamýšlí nad významem těchto svátků a vybízí k otevření se Boží lásce.

Často říkáme, že Vánoce přinášejí poselství lásky, pokoje a naděje. Zdá se mi, že jejich aktualizované poselství nám dnes říká: spása vám nepřijde ani z Bruselu, ani z Moskvy či Washingtonu, ale od Boha. Skutečné štěstí nekoupíte v supermarketu, ale objevíte je a zažijete, když otevřete svá srdce lásce, která nehledá sebe, ale dobro druhého. Právě o Vánocích zakoušíme, že Bůh je Láska, která hledá dobro člověka i za cenu vlastní oběti přinášející spásu.

Poselství Vánoc je tu pro všechny, bez ohledu na to, jestli vyrostli ve víře, či ne. Vánoce zvou všechny k otevření se lásce, která žije pro druhé, je věrná, všechno omlouvá, všechno vydrží a nikdy nepřestává, nezastaví ji ani nutnost přinést oběť.

Pohled do jeslí probouzí lásku k dětem, pro které stojí za to žít, a připomíná nezadatelné právo dětí na věrnou lásku otce i matky, na jistotu domácího zázemí rodiny. Připomíná naději, která roste z darované lásky.

Vánoce ukazují, že Bůh chce potřebovat člověka. Potřebuje jeho srdce, aby v něm mohl milovat. Potřebuje jeho ruce, aby jimi mohl konat dobro. Potřebuje velkorysou lásku rodičů, aby mohl dát budoucnost a prosperitu národu. Za to nabízí člověku důstojnost Božího spolupracovníka.

Proto všem ze srdce přeji odvahu otevřít svá srdce dokořán lásce s velkým L. Když ji necháme v sobě milovat, zakusíme nejedno narovnání mezilidských vztahů, uzdravení rodin a nakonec i našeho národa, naší společnosti.

Tak požehnané Vánoce!

+ Jan Graubner

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu