Otevření mauzolea se zúčastní velvyslanci Norska a Rakouska


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 16 Prosinec 2010 16:11

Pozvánku na slavnostní otevření Mauzolea olomouckých biskupů, které proběhne v pátek 17. prosince 2010 v kryptě katedrály sv. Václava v Olomouci, přijali mezi jinými velvyslanec Norského království Jens Eikaas a velvyslanec Rakouské republiky Ferdinand Trauttmansdorff. Vybudování mauzolea podpořily Finanční mechanismus Norska a Olomoucký kraj.

Olomouc: Slavnostního otevření mauzolea, související vernisáže výstavy, která v horním patře krypty představí expozici zrestaurovaných sbírkových předmětů olomoucké katedrály, a také premiéry filmu Katedrála sv. Václava Olomouc se v pátek 17. prosince zúčastní řada hostí. Pozvání na slavnostní událost přijali velvyslanec Norského království Jeho excelence Jens Eikaas a velvyslanec Rakouské republiky J. exc. Ferdinand Trauttmansdorff. Oba velvyslanci se předtím setkají s olomouckým arcibiskupem Janem Graubnerem při společném obědě v prostorách arcibiskupství. Olomoucký kraj budou na slavnostním otevření zastupovat náměstci hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Radovan Rašťák, RNDr. Ivan Kosatík a Ing. Pavel Horák.

Mauzoleum olomouckých biskupů bylo v kryptě katedrály sv. Václava zbudováno jako volné pokračování vnější opravy katedrály. Do cínových sarkofágů, které na základě výběrového řízení restaurovala firma Houska & Douda s.r.o., byly v úterý 2. listopadu uloženy ostatky významných olomouckých biskupů.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu