Otec Emil Josef Kapaun provázel ministranty při polní mši i vojenském výcviku


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 14 Červen 2018 08:15

O víkendu 8. – 10. června 2018 se v Rajnochovicích konala akce CROSS FORCE. Desítky ministrantů si kromě služby u oltáře vyzkoušely také službu u speciálních armádních jednotek. Celým víkendem je přitom tematicky provázel životní příběh P. Emila Kapauna, amerického vojenského kaplana s českými kořeny.

Táborové středisko Archa Rajnochovice se o druhém červnovém víkendu již po páté proměnilo ve vojenskou základnu. Třicetičlenný tým vojáků a nadšenců se postaral o akční program, kterému však nechyběl duchovní rozměr. Organizátoři již v minulých letech pracovali s příkladem vojenského kaplana a válečného hrdiny P. Emila Kapauna, který se od letošního ročníku stal oficiálním patronem CROSS FORCE.

Ministranti byli rozděleni do týmů a pod vedením zkušených instruktorů plnili úkoly, simulující vojenský výcvik. Ten byl zaměřen na spolupráci, taktiku, prověření fyzické kondice a získání pestrého spektra znalostí, například v oblasti první pomoci. Mladí muži si také prohlédli výzbroj a výstroj, kterou znají z počítačových her a filmů. Na CROSS FORCE si však mohli navíc popovídat s vojáky o jejich službě u armády i u oltáře. Vyvrcholením byla polní mše svatá, tak jak ji sloužíval P. Emil Kapaun, s využitím dobových vozidel, jejichž příjezd laskavě zajistil pan Lekeš z Hluku.

Díky spolupráci táborového střediska Archa Rajnochovice a Vojenského muzea Loučka – Pearl Harbour tak úspěšně proběhl další ročník požehnané akce, při které se účastníci učí nejen jak, ale hlavně proč bojovat.

Josef Kořenek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu