Nalaďte si Radio Proglas od 9. do 14. května 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 09 Květen 2017 07:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Modlitby rodičů za děti mohou mít mnoho podob, někdy jsou to díky, jindy úpěnlivé prosby. V Anglii vzniklo v roce 1994 hnutí, které sdružuje maminky a vede je k odevzdání sebe i dětí do Božích rukou v modlitbě. V Kafemlýnku už jsme o skupinkách matek nebo otců modlících se za děti mluvili. Teď nás bude zajímat, co je nového, jak bude vypadat konference, kde se modlící skupiny setkají a v neposlední řadě, jak se k tomuhle dobrému úmyslu připojit. V úterý 9. května v 9.30.

V charitním domově Školských sester v Praze probíhá jednou měsíčně setkávání seniorů. Je příležitostí být spolu, sdílet se, probírat zajímavá témata. Součástí jsou i katecheze, promítání, diskuse nebo duchovní doprovázení. Jak konkrétně setkávání probíhají, se dozvíte v naší reportáži. Ale celý pořad Vítejte senioři! bude samozřejmě bohatší. Jak? To se dozvíte, když si ho celý poslechnete. Ve středu 10. května v 9.30.

La Salette, Lurdy a Fatima. Povíme si, co se na těchto známých a církví uznaných místech zjevení Panny Marie odehrálo. Co mají tato místa společného a co je naopak odlišuje. Zmíníme se též, jaká tato místa nabízí poselství a zda skrývají ještě nějaká tajemství. V pátek 12. května od 20.15.

Kristýna se už více než tři roky téměř bez přestávky stará o svého bratra, který měl autonehodu. Také díky její péči je na tom nyní lépe, než kdokoliv čekal. Mladou Kristýnu ale nesobecká péče stála mnoho – plány do budoucna, manželství, osobní život, i zdraví. Kam až člověk může nechat zajít svou snahu pomoct blízkému člověku? A jak Kristýna vyřeší dilema mezi touhou zase začít svůj vlastní život a pocitem zodpovědnosti za osud svého bratra? Pořad připravila redaktorka Alžběta Havlová. Uslyšíte v sobotu 13. května od 22.10.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu