Nalaďte si Radio Proglas od 8. do 14. října 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 08 Říjen 2018 06:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V červenci letošního roku proběhla v Deštném v Orlických horách dovolená rodin s duchovní obnovou, kterou vedl P. Josef Červenka. Letošním tématem exercicií byl život pod vládou Kristovou podle Raniera Cantalamessy. Reportáž z tohoto setkání rodin vám Radio Proglas nabídne v pondělí 8. října ve 20.15.

Nacházíme se mezi dvěma státními svátky, které se dotýkají naší státnosti. Na co jsme z naší tradice i současností pyšní a co nás na naší vlastní zemi trápí? Neváhejte se podělit v Noční lince. V pondělí 8. října se ve 22.30 těší na slyšenou šéfredaktor Pavel Mikšů.

V červenci Kafemlýnek představil unikátní projekt „Znojemský hudebníček“. Jeho hlavní náplní je práce s lidovou písní a říkadlem spojená s pohybem, což má u dětí v batolecím věku probudit hudební cítění, formou hry je seznámit s rytmem a základními prvky hudební skladby. Lektorky tohoto autorského programu vydaly CD s písničkami, ke kterým se nově připojil i zpěvník vhodný pro maminky s dětmi. S jednou z lektorek, Kristýnou Dvořákovou, bude Irena Kintrová hovořit v úterý 9. října v 9.30.

Týdeník Mezi slovy se ve čtvrtek 11. října bude věnovat bolestnému tématu, kterým je odchod ze života. O umírání a smrti promluví nová ředitelka domácího hospice Cesta domů – Ruth Šormová. V 9.30 bude řeč o pomoci, upřímnosti, odpuštění, blízkosti a doprovázení. Dozvíte se také, jak zvládat truchlení, nebo co dělat, když pomoc potřebují vedle nemocného i jeho blízcí.

Pořad Živě z Prahy nabízí v pátek 12. října setkání s Aloisem Křišťanem, ředitelem Jaboku – vyšší odborné školy sociální a teologické, která působí už pětadvacet let. Od 9.30 bude hovořit o škole samotné, ale i o současnosti a budoucnosti sociálních služeb.

Tématem další části vzdělávacího cyklu 1950+ je Irák, který leží na území starověké Mezopotámie. Ve 20. století patřil od Osmanské říše a po jejím rozpadu se dostal mezi země ovlivňované britským mandátem. Roku 1958 převzala v zemi moc strana Baas v čele se Sadámem Husajnem. Ten zůstal u moci do začátku třetího tisíciletí, kdy byl na základě obvinění z držení zbraní hromadného ničení, vojenskou intervencí sesazen a odsouzen. Irák byl takto osvobozen od zlého diktátora, ale jako stát se zcela zhroutil. Následky mezinárodního rozsahu přetrvávají dodnes. Ve sledování moderních dějin Iráku navážeme ve vzdělávacím cyklu 1950+ v sobotu 13. října v 17 hodin.

V rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu se můžete těšit na tematickou Vstupenku na operu. Klára Beránková vybrala naši národní operu Libuši od Bedřicha Smetany. Dílo zazní v podání sboru a orchestru Národního divadla v Praze pod taktovkou Zdeňka Košlera. První dějství opery naladíte v sobotu 13. října ve 21.20.

Lidský řetěz je poslední básnická sbírka Seamuse Heaneyho, irského laureáta Nobelovy ceny za literaturu. Mísí se v ní vzpomínky na rodiče, elegie na přátele, variace na Vergiliovu Aeneidu či na středověkou irskou a moderní francouzskou poezii – básníkův hlas ustavičně rozmlouvá s jinými hlasy a básně dávají prostor životům druhých. Knihu básní otevře v Knihovničce v neděli 14. října ve 13.20 redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu