Nalaďte si Radio Proglas od 8. do 14. ledna 2018


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 08 Leden 2018 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V lednu naladíte na vlnách Proglasu nový vzdělávací cyklus Radost z lásky. Redaktor olomouckého studia Proglasu Marek Chvátal se svým hostem teologem Jaroslavem Filkou sedmkrát otevře posynodální apoštolskou exhortaci o rodině Amoris laetitia. Zaměřovat se budou zvláště na teologická témata, která se, jak je u papeže Františka zvykem, promítají velmi rychle do praktické roviny všedního života. Cyklus bude hledat smysl a kontext textu tohoto dokumentu. Úvodní část ukáže, na která místa Bible, co se týče manželství a rodiny, Amoris laetitia upozorňuje a jak papež František „definuje“ manželství. Uslyšíte v pondělí 8. ledna v 16.00.

Osm kandidátů na úřad prezidenta České republiky přijalo pozvání k debatě ve studiu Radia Proglas. Diskusi Jiřího Drahoše, Pavla Fischera, Petra Hanniga, Marka Hilšera, Michala Horáčka, Jiřího Hynka, Vratislava Kulhánka a Mirka Topolánka si můžete připomenout v pondělí 8. ledna v 9.30. Z tohoto důvodu dojde také ke změnám v programu, které naleznete na webu Proglasu nebo v příloze Katolického týdeníku. Prezidentské volbě bude věnován i týdeník Všimli jsme si v pátek 12. ledna v 16.00.

Pořad Když svatí pochodují, který souvisí s opětovným vyhlášením známé proglasové soutěže Poznejte světce, si v pondělí 8. ledna ve 20.15 připomene osobnosti měsíce prosince.

Dnešní rodiče chtějí děti vychovávat jinak než naši předci a často jsou autorita, pravidla nebo řád to první, co vidí jako špatné. Dětem ale pravidla pomáhají zmapovat nepřehledný vnější a vnitřní emoční svět. Jak najít rovnováhu mezi láskyplnou péčí a důsledným respektem? Na toto téma se zamyslí v Kafemlýnku v úterý 9. ledna v 9.30 lektorka Ivana Procházková.

Od ledna do června probíhá v klubu Stará Pekárna v Brně koncertní série Jazz Jaro 2018. Většinu z 25 koncertů odehrají zahraniční hudebníci, kteří mají zároveň turné po dalších tuzemských městech. V rámci cyklu zazní moderní i tradiční jazz, blues i šanson. Některé účinkující představí a na koncerty pozve jejich pořadatel Jiří Švéda v pořadu Jak se vám líbí ve středu 10. ledna v 19.15.

Manželství – to je téma pořadu pražského studia, který zachytíte ve čtvrtek 11. ledna ve 20.15. Redaktorka Kateřina Rózsová se bude věnovat teologickému i praktickému pohledu na manželství.

Hostem pátečního Živě z Prahy bude novinářka Petra Procházková. Dozvíte se o její práci válečné zpravodajky, o hledání lidských příběhů v zemích, kde vládnou různé nepokoje, ale taky o jejím osobním životě. Uslyšíte 12. ledna v 9.30.

Koncert vážné hudby v neděli 14. ledna bude patřit dvěma pěveckým sborům. Nejprve to bude Kühnův dětský sbor se sbormistrem Jiřím Chválou a po něm nám zazpívá Pěvecký sbor VUT v Brně Vox Iuvenalis se sbormistrem Janem Ocetekem. Od 20.30 jsou na programu české, moravské a slezské písně.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu