Nalaďte si Radio Proglas od 8. do 14. července 2019


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 08 Červenec 2019 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Časopis Rodinný život už řadu let vydává Centrum pro rodinný život v Olomouci. Pozvání k listování časopisem přijala šéfredaktorka Šárka Chlupová. V Kafemlýnku v úterý 9. července od 9.00 představí témata a rubriky, zavzpomíná na osobnosti a představí i plány, které by Rodinný život chtěl uskutečnit. V závěru pořadu vás pozveme na manželské večery a snad bude čas i na fejeton o velkých maličkostech.

Hostem Marcely Kopecké byl v listopadu Martin Franz, který se věnuje dějinám stravování. Společně s ním můžete projít historií gastronomie v dobách blahobytu a nedostatku, zaměřit se na první české kuchařky, na kulinářské umění našich předků, na zapomenuté potraviny a mýty kolem typicky českých pokrmů. Reprízu pořadu Okolo stolu uslyšíte ve středu 10. července od 9.00.

To nejlepší ze středoevropské hudební scény představuje každý rok pozvaným odborníkům z celého světa konference Czech Music Crossroads v Ostravě. Letos se koná ve dnech 15. a 16. července. Na programu budou panelové diskuse, neformální i organizovaná setkání, semináře pro muzikanty a také koncerty pečlivě vybraných kapel z Česka, Slovenska, Maďarska, Polska a letos také Rakouska. Vedle odborné veřejnosti a samotných hudebníků je festival přístupný i fanouškům dobré hudby. Více o programu prozradí publicista Jiří Moravčík, jeden z pořadatelů, v další Pozvánce na festivaly ve středu 10. července v 16 hodin.

Od čtvrtka 11. do soboty 13. července zachytíte na vlnách Proglasu reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně. Redaktoři Proglasu budou pátrat po tom, co lidi přitahuje ke společnému naslouchání, chválám a modlitbě. Můžete se těšit také na přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. Ve čtvrtek 11. července zachytíte přenos mše svaté v 16.45, kterou bude celebrovat P. Vladimír Záleský. Další přenosy mší budou v pátek (celebruje P. Petr Karas), v sobotu (celebruje P. Vojtěch Kodet) vždy v 16.45. Živá studia s redaktory Filipem Breindlem, Hankou Kašpárkovou a Alžbětou Havlovou naladíte ve čtvrtek, v pátek a sobotu v 11.30, 13.05 a v 18.00. Z Katolické charismatické konference budou také redaktoři Proglasu vysílat týdeník Všimli jsme si v pátek v 9.00. V neděli 14. července v 11.00  se také můžete připojit skrze vysílání Proglasu k závěrečné mši svaté z Katolické charismatické konference. Od čtvrtka do neděle se můžete s pracovníky Proglasu potkat na stánku na brněnském výstavišti.

Podle N. T. Wrighta jsou odvěké otázky ozvěnou hlasu, který tušíme jen mlhavě, ale bytostně jej toužíme zaslechnout. Tyto otázky nás přivádějí k samotné podstatě Boha, jeho charakteru a jeho vůli. Kniha Podstata křesťanství nabízí vysvětlení hledajícím i skeptikům a přináší novou inspiraci i dlouholetým věřícím. Nad knihou se v neděli 14. července od 13.30 zamýšlí Hana Svanovská.

Hostem pořadu Křesťan a svět bude teolog a publicista Zdeněk A. Eminger. Znát ho můžete především z článků v Katolickém týdeníku nebo na serveru Christnet, vydal také několik knih, ve kterých se zabývá průniky mezi křesťanstvím a uměním, další publikace připravil k vydání. Jeho velkým koníčkem je také fotografování a silniční cyklistika. (Nejen) o průnicích mezi katolickou a protestantskou teologií bude se Zdeňkem A. Emingerem rozmlouvat redaktorka Hana Svanovská v neděli 14. července od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu