Nalaďte si Radio Proglas od 7. do 13. srpna 2017


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 07 Srpen 2017 06:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V pořadu brněnského studia, který souvisí s opětovným vyhlášením známé proglasové soutěže Poznejte světce, připomeneme osobnosti měsíce července. Poslouchejte v pondělí 7. srpna ve 20.15.

Úterní Kafemlýnek 8. srpna nabídne v 9.30 rozhovor s papežským kazatelem Ranierem Cantalamessou na téma Jak žít evangelium v rodině. Uslyšíte také tip na prázdninové čtení, pozvánky, recept a fejeton Ivany Horákové.

Komu mírně nezatrne, když se vysloví název města Terezín? Vytanou nám v mysli transporty z druhé světové války. Terezín však byl původně vystavěný jako barokní vojenská pevnost s důmyslným systémem opevnění založeném na nejnovějších poznatcích vojenského inženýrství 18. století. Na rozhlasovou prohlídku terezínské pevnosti zveme v úterý 8. srpna ve 20.15.

Chodské slavnosti a Vavřinecká pouť patří k Domažlicím stejně jako dudácká muzika, starobylé nářečí či vynikající chodské koláče. Domažlice ve dnech 11. – 13. srpna opět ožijí pestrými kroji horního a dolního Chodska. Tradiční pozvánka na jeden z nejstarších českých folklorních festivalů vás čeká ve Folklorním okénku ve středu 9. srpna v 16.55.

Farní charita Praha 1, jako jediná u nás, otevřela Nízkoprahové denní centrum pro ženy. Je určeno pouze ženám z ulice a pomáhá jim nejen s ošacením a hygienou, ale i se sociálním poradenstvím, a tak zvyšuje jejich možnosti při návratu do společnosti. Hostem pořadu pražského studia bude ve čtvrtek 10. srpna ve 20.15 večer ředitelka farní charity Lucie Růžková – Rybárová.

Pořad studia Kristián o Poutním místě Svatá Hora u Příbrami zařazujeme v repríze v pátek 11. července v 9.30. Hostem Jany Beránkové byl administrátor tohoto duchovního místa P. Jan Sokulski a zástupce provinciála na Svaté Hoře P. Josef Michalčík.

V roce 1994, kdy se v Jihoafrické republice stal prezidentem Nelson Mandela, bylo bratru Dominikovi 16 let. Dobře si tedy pamatuje pád tehdejšího rasistického režimu, který omezoval jeho svobodu kvůli tmavé pleti. V případě neposlušnosti mu hrozilo vězení nebo i smrt. Pamatuje si ale také, jak kapucíni aktivně pomáhali pronásledovaným, ukrývali je, pomáhali při útěku, podporovali vězněné a nechávali lidi demonstrovat na svém území. V pátek 11. srpna ve 20.15 uslyšíte další díl seriálu Mezi kontinenty aneb Kapucíni otevřeně vypráví o svém životě.

S knihou bývalé redaktorky Proglasu Kateřiny Brichcínové s názvem Ve své lásce nás předem určil, vás seznámíme v Knihovničce v neděli 13. srpna ve 13.20. Autorka se zabývá naukou o předurčení jako neodvolatelném Božím rozhodnutí.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu