Nalaďte si Radio Proglas od 6. do 12. listopadu 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 06 Listopad 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V pondělí 6. listopadu si ve 20.15 můžete poslechnout další pokračování cyklu Když svatí pochodují, vysílaného v souvislosti s celoroční soutěží Proglasu Poznejte světce. Tentokrát si připomeneme osobnosti měsíce října.

Na děti se během těhotenství drtivá většina rodičů moc těší. Co ale dělat, když těhotenství skončí příliš předčasně? Jaké možnosti rodiče mají? O tom, jaké bylo negativní zákonné totalitní dědictví a k jakým změnám došlo po novele zákona o pohřebnictví v září 2017, bude mluvit pracovník Ministerstva pro místní rozvoj Tomáš Kotrlý. Poslouchejte týdeník Kafemlýnek v úterý 7. listopadu v 9.30.

Každý rok členové olomoucké komunity Sant’Egidio připravují pro chudé vánoční oběd na arcibiskupství za přítomnosti arcibiskupa Jana Graubnera a na podzim piknik. Posledního pikniku na dvoře CARITA Vyšší odborné školy sociální se zúčastnil redaktor Proglasu Marek Chvátal. Reportáž z přípravy a průběhu takové akce poslouchejte v pořadu z cyklu U v úterý 7. listopadu ve 20.15.

Senioři patří k jedné z nejvíce ohrožených skupin osob zejména v souvislosti s majetkovou trestnou činností. Starší lidé, lidé se zdravotním handicapem, lidé důvěřiví, lidé žijící osamoceně se často stávají obětí podvodníků a zlodějů, kteří se pod různými záminkami dostávají do jejich blízkosti a velmi často přímo do jejich obydlí. Jak se mohou chránit pomocí programu Senioři sobě? V pořadu Vítejte senioři! promluví ve středu 8. listopadu v 9.30 Zuzana Pidrmanová.

Co se skrývá pod pojmem etnologie? Na kterých vysokých školách můžete tento obor studovat? A je o etnologii z řad mladých studentů zájem? Ve Folklorním okénku nabídneme ve středu 8. listopadu v 16.55 první část rozhovoru s docentkou Martinou Pavlicovou, která vede studenty na Masarykově univerzitě v Brně ke studiu (nejen českých) lidových tradic.

Jak může křesťan využívat sociální sítě jako Facebook nebo Twitter? Lze tyto komunikační prostředky využívat pro evangelizaci? Jaké výhody a nevýhody tyto sítě mají? To jsou jen některé z otázek, kterým se bude věnovat Pavel Smolek se svým hostem P. Josefem Hurtem. Poslouchejte pořad studia Kristián ve čtvrtek 9. listopadu ve 20.15.

Chiara Petrillová se svým manželem Enricem dokázali přijmout a opět odevzdat Bohu dvě své děti, při narození třetího Chiara zemřela, aby dítě mohlo žít. Část svědectví, které o své ženě vyprávěl na Celostátním setkání mládeže v Olomouci její manžel Enrico a rodinný přítel, františkán Vít, uslyšíte v cyklu Dotýkání světla v pátek 10. listopadu ve 20.15.

V Knihovničce Proglasu v neděli 12. listopadu ve 13.20 představí redaktorka Hana Svanovská knihu P. Ladislava Heryána Stopařem na této zemi. Tentokrát je leitmotivem knihy Boží velkorysost v podobě, v jaké se zjevuje tam, kde bychom ji většinou nečekali, ale kde ji právě proto musíme mnohdy pracně hledat.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu