Nalaďte si Radio Proglas od 5. do 11. února 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 05 Únor 2018 08:45

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od pondělí 5. února přesouváme Pozvánky do ranního vysílání, konkrétně do Putování po krajích od 7.15 každý všední den. Sobotní čas od 9 hodin zůstává beze změny. Přineseme tipy na kulturní akce, ale také poutě, duchovní obnovy či křesťanská setkání spolu s dalšími informacemi hlavní redakce v Brně a regionálních studií Proglasu. Chcete nám dát vědět o zajímavé akci ve vašem okolí? Pište na pozvanky@proglas.cz.

Únoroví světci Blažej, Háta a Dorotka v české lidové kultuře. Den sv. Blažeje (3. 2.) je jedním ze žákovských koledních termínů. Háta či Agáta (5. 2.) platila za ochránkyni před škodlivými silami, nepřízní a ohněm. A konečně obchůzky o svátku sv. Doroty (6. 2.) měly podobu lidových her, které připomínaly její utrpení zachycené v mnoha verzích středověkých a barokních legend. Pořad na téma našich tradičních obyčejů a slavností s výběrem české lidové muziky připravil Zdeněk Vejvoda, naladíte ve středu 7. února od 16.55.

Komunita Emmanuel vznikla v Brně po revoluci jako sdružení lidí, kteří touží žít ve společenství křesťanů, intenzivněji se modlit a sdílet. Členem může být kdokoliv od laika po řeholníka, bez rozdílu stavu či vzdělání. Manželé Sperátovi tu působí jako organizátoři programů pro snoubence, manžele, rodiny, nově i vdovy a vdovce. Irena Kintrová se bude ptát, co účast na jejich programech přináší a jak se jim daří skloubit službu druhým s rodinným životem. Uslyšíte v Kafemlýnku v úterý 6. února v 9.30.

Novým děkanem Katolické teologické fakulty v Praze byl zvolen Prof. Vojtěch Novotný. O budoucnosti fakulty a jejím dalším směřování budeme hovořit ve vysílání Studia Kristián ve čtvrtek 8. února od 20.15.

V cyklu Dotýkání světla v pátek 9. února ve 20.15 host P. Pawel Cebula přibližuje okolnosti vzniku obrazu Božího milosrdenství a význam jeho symbolů. Vysvětluje proč Bůh lidem dává další speciální zjevení ujišťující o Božím milosrdenství, když spása je lidem zaslíbena v Písmu. Boží milosrdenství je velkým tématem papeže Františka, který nás vyzývá, abychom se stali prostředníky Božího milosrdenství. Jakým způsobem k tomu můžeme přispět? Nezdůrazňujeme Boží milosrdenství až příliš? Neztrácí se nám smysl pro Boží spravedlnost?

Nejlepší kniha o fake news dezinformacích a manipulacích!!! Média, politici, sociální sítě – ze všech těchto zdrojů se na nás neustále valí dohady o tom, kdo, jak a proč se nás snaží dezinformovat. Co ale často opakovaná spojení fake news, dezinformace a alternativní fakta zahrnují? Jak je možné, že fungují? Kdo a proč je vypouští? A co je hlavní, jak se proti nim můžeme bránit? To se dozvíte v neděli 11. února ve 13.20 v Knihovničce.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu