Nalaďte si Radio Proglas od 5. do 11. března 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 05 Březen 2018 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od narození je bez horních i dolních končetin, ale i s tímto handicapem vystudoval univerzitu, stal se otcem čtyř dětí a jako psycholog pomáhá lidem po těžkých a devastujících zraněních. Rakouský psycholog Georg Fraberger bude hostem pořadu studia Brno. V pondělí 5. března ve 20.15 se dozvíte o jeho životě, práci i osobní spiritualitě.

Magdalena Strejčková bývala během své rodičovské dovolené pravidelnou posluchačkou Kafemlýnku. Pak také byla několikrát hostem a v úterý 6. března v 9.30 přijde znovu představit svou knihu fejetonů na rodinná témata s příznačným názvem „Máma na roztrhání“. Budeme se jí ptát, jak zvládla zařídit vydání knížky, jak se mění role maminky s odrůstáním dětí a jaká nová témata ve výchově se objevují s pubertou.

Kouzlo Prahy na nečekaných místech objevuje Pavel Ryska. I mimo turistické trasy, v dělnických koloniích, vilových čtvrtích či předměstích lze najít přitažlivé doklady o tom, jak se naši předkové starali o svá místa k žití. Po jejich stopách se vydávají zájemci o komentované prohlídky. Projekt Praha neznámá představí pořad Vítejte, senioři! ve středu 7. března v 9.30.

Jitka Šuranská je houslistka a zpěvačka, dvojnásobná držitelka ceny Anděl, autorka mezinárodního projektu Tři hlasy a spoluautorka pásma Beránci a vlci. Petr Uvira je kytarista opavské skupiny Ladě a stojí v čele kapely Heimat. Nyní dali Jitka s Petrem dohromady společný hudební projekt a jedno z jejich prvních vystoupení se uskuteční přímo ve studiu Proglasu v pořadu Jak se vám líbí ve středu 7. března v 19.15.

8. březen je v kalendáři Mezinárodním dnem žen. Co to znamená být ženou? Jaké je její poslání? O žitém ženství v 21. století budeme mluvit v Mezi slovy. Hlavním hostem bude boromejka sestra Angelika Pintířová. Pořadem ve čtvrtek 8. března v 9.30 provází Kateřina Rózsová.

V pořadu Slyšte, lidé! vás pozveme na některé zajímavé koncerty letošního jara. V Praze například vystoupí zakladatel etiopské populární hudby Mulatu Astatke nebo světoznámý trumpetista polského původu Tomasz Stańko. Slavný zpěvák Bobby McFerrin přijede v květnu do Prahy a do Ostravy, na velké turné do Česka přijede britský bluesový hudebník Will Wilde, v Jablonci nad Nisou vystoupí bluegrassová zpěvačka Sierra Hull a vrací se k nám také zpěvák Gregory Porter. Poslouchejte v sobotu 10. března v 19.15.

Turínské plátno patří mezi nejpodivuhodnější křesťanské relikvie. Ačkoli je jeho pravost stále nejasná, jeho spirituální působnost je nezpochybnitelná. V češtině přesto neexistuje žádná kniha, která by tento duchovní rozměr Turínského plátna rozvíjela a moderně reflektovala. Zdeněk Jančařík, autor úspěšné knihy Přeskočit horu, se chápe tématu jak v jeho faktické, historické rovině, tak té spirituální. Nad plátnem rozvíjí současnou, a přesto nadčasovou meditaci o zásadních aspektech křesťanské víry. Dává tak klíč jak k duchovnímu vnímání plátna v jeho historické perspektivě, tak k rozvoji osobní spirituality každého člověka. Knihu Plátno z Turína představí v Knihovničce Proglasu redaktorka Hana Svanovská v neděli 11. března ve 13.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu