Nalaďte si Radio Proglas od 4. do 10. prosince 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 04 Prosinec 2017 08:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

„Právo pochází od spravedlnosti jako od své matky,“ řekl Justinián. „Spravedlnost má na mysli i dobro tohoto druhého,“ mínil Aristoteles. Jak různě jsme si během dějin zvykli na právo nahlížet, o tom bude ve 14. díle vzdělávacího cyklu Malá filosofie člověka uvažovat profesor Jan Sokol v pondělí 4. prosince v 16.00.

Pořady z cyklu Když svatí pochodují naladíte pravidelně v souvislosti s celoroční soutěží Proglasu Poznejte světce. V pondělí 4. prosince ve 20.15 redaktoři Daniel Blažke a Kateřina Kovaříková připomenou osobnosti měsíce listopadu.

Dívčí kapela Rózinky vystupuje pod záštitou ZUŠ ve Veselí nad Moravou. Hrají vlastní tvorbu, a protože všechna děvčata jsou dostatečně muzikální a každé ovládá několik nástrojů, nepotřebují dospělé. O energii těchto dívek se přesvědčil redaktor Luděk Strašák na jedné zkoušce. Reportáž si nenechte ujít v Barvínku v úterý 5. prosince v 16.00.

K poslechu adventně laděného týdeníku Vítejte, senioři! zve ve středu 6. prosince redaktorka Marcela Kopecká. S historičkou Janou Bělovou projdeme staropražskými ulicemi, uličkami, náměstími a trhy, abychom zjistili, jak naši předkové prožívali advent ve městě. Lišil se od venkovských obyčejů a rituálů? Možnou odpověď nám dá i fejeton Jana Nerudy nazvaný Vánoční trhy. Zachytíte v 9.30.

Nepřehlédnutelnou dominantou obce Ludgeřovice je již 110 let kostel svatého Mikuláše. Ostravský redaktor Antonín Žolnerčík farnost navštívil a k mikrofonu si pozval současného duchovního správce P. Václava Koloničného, který nedávno oslavil 20 let kněžství. Pořad Studia Hedvika uslyšíte ve čtvrtek 7. prosince ve 20.15.

Víra, svoboda, odvaha, vztahy, sex, celibát, marnotratný syn, ale třeba i bojové umění Krav Maga – to jsou témata rozhovoru s P. Markem Orko Váchou, autorem knihy Nevyžádané rady mládeži, která vyvolala nebývalý ohlas mezi čtenáři. Ty autor motivuje k odvaze žít svůj vlastní život, ne představy druhých. Poslouchejte v cyklu Mezi slovy v sobotu 9. prosince ve 22.10.

Hostem pořadu Křesťan a svět bude v neděli 10. prosince Sandra Silná, farářka sboru Církve československé husitské v Brně na Botanické ulici. Její cesta k duchovní službě vedla od okouzlení skautingem přes hledání v různých církvích až na post farářky. Sandra se věnuje včelařství a nově také vaření piva, stará o čtyřletého syna. Až do loňského roku byla sekretářkou Ekumenické rady církví. Setkat se s ní můžete v 17.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu