Nalaďte si Radio Proglas od 31. července do 6. srpna 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 31 Červenec 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Unionistické kongresy konané na Velehradě v první polovině 20. století nebyly zvláště úspěšné ve sjednocování doktrín zúčastněných církví, ale probudily touhu po setkávání a začaly budovat cesty dialogu, na které se nakonec vydala idea ekumenismu. Více se dozvíte v pondělí 31. července v 16.00 v dalším díle vzdělávacího cyklu Cyrilometodějská tradice 19. a 20. století.

Faith Child je britský křesťanský rapper, který v roce 2016 vystoupil na festivalu United. Rozhovor s ním natočil Luděk Strašák. Pořad můžete brát i jako pozvánku na letošní ročník tohoto křesťanského festivalu, který se koná ve Vsetíně ve dnech 24. – 26. srpna. Deník Jak se vám líbí zachytíte v pondělí 31. července v 19.15.

V rámci Kafemlýnku uslyšíte v úterý 1. srpna reprízu rozhovoru s psychologem Zdeňkem Matějčkem o jeho životní cestě, názorech na výchovu dětí, o dětských potřebách a významu rodiny vůbec. V 9.30 nebudou chybět upoutávky a soutěž o knížky, tipy na rodinné aktivity nebo recept.

Roku 1191 vydal papež Klement III. bulu, jíž poskytl ochranu Řádu bratří od Německého domu Panny Marie v Jeruzalémě. O několik let později si v Praze u kostela sv. Petra na Poříčí Řád německých rytířů založil své sídlo a svůj špitál. Jaké byly další osudy Německých rytířů a jak se dostali do Bruntálu? Dozvíte se v rozhovoru s historikem Tomášem Niesnerem v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 3. srpna v 20.15.

V pořadu pražského studia nás Petr Kubín seznamuje s termínem kapituly. Kdo je založil a proč? K čemu slouží? O kapitule Vyšehradské, Karlštejnské a u sv. Víta, jejich historii i současnosti, bude řeč znovu v pátek 4. srpna v 9.30.

Již po mnoho let se v srpnu nádvoří brněnského hradu Špilberk rozeznívá tóny symfonické hudby. Co přinese letošní Mezinárodní hudební festival Špilberk? Dozvíte se v týdeníku Oktáva v pátek 4. srpna v 16.55 od dramaturgů pořádající Filharmonie Brno Jiřího Beneše a Vítězslava Mikeše.

Profesor pastorální teologie na vídeňské univerzitě Paul M. Zulehner charakterizuje v knize Papež František a jeho reforma církve nejprve papeže jako člověka. Poté se zabývá jeho angažovaností na straně chudých tohoto světa a jeho úsilím o nastolení nových poměrů v církvi. Těchto tematických oblastí se týkají i doplňující články odborníků. Nad publikací se zamýšlí v neděli 6. srpna v 13.20 v Knihovničce Proglasu redaktorka Hana Svanovská.

Emeritní probošt královéhradecké katedrální kapituly Mons. Karel Exner je jedním z mála dosud žijících absolventů královéhradeckého kněžského semináře. Poslechněte si ve dvou dílech cyklu Křesťan a svět něco z jeho bohatých životních vzpomínek. Povídání začneme v neděli 6. srpna v 17.00 jeho studiem v hradeckém semináři v době nacistické okupace.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu