Nalaďte si Radio Proglas od 30. října do 5. listopadu 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 30 Říjen 2017 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V deváté části vzdělávacího cyklu Malá filosofie člověka předkládá profesor Jan Sokol úvahy nad naším vztahem k přírodě. Přírody si začínáme vážit, ale teprve pomalu si zvykáme na to, že jsme i její součástí. Zachytíte v pondělí 30. října v 16.00.

Sekce pro mládež České biskupské konference se po personální stránce mění. Jejím ředitelem se stává P. Kamil Strak z ostravsko-opavské diecéze. V pořadu brněnského studia v pondělí 30. října ve 20.15 bude Luděk Strašák hovořit s novým ředitelem i P. Janem Balíkem, který Sekci řídil už podruhé, tentokrát od roku 2011.

Stoletá mozaika českobudějovického Růženeckého kostela omládla díky restaurátorům. Někteří odborníci varovali, že by některé její části nemusely přežít zimu. Mozaika souvisí se zakladatelem petrinů, Kongregace bratří Nejsvětější Svátosti. Souvislosti, historii a opravy tohoto díla představí pořad českobudějovického studia Proglasu v úterý 31. října ve 20.15.

Letos v září zemřel ve věku 94 let P. František Hrůza, za jeho životem se ohlédne relace Vítejte, senioři! Ve středu 1. listopadu v 9.30 vás čeká také podzimní procházka Malostranským hřbitovem, kde se od 19. století nepohřbívá. Odpočívá zde ale celá řada osobností, o kterých budeme mluvit s Alenou Lehnerovou ze spolku Malostranský hřbitov.

V rámci cyklu Dotýkání světla pro vás redaktor Petr Pospíšil připravil na pátek 3. listopadu pořad s názvem Odpustky – přežitek nebo naděje pro zemřelé? Jeho hostem bude spirituál Biskupského gymnázia v Brně P. David Ambrož. Věnovat se budou v dušičkovém čase tématu odpustků, očistce, modliteb za mrtvé a jejich naděje na spásu. Poslouchejte ve 20.15.

Podzimní čtveřice besed Bez obav? nabídne vhled do aktuální mezinárodní situace zasažené terorismem. Účast přislíbili politologové Hynek Melichar a Markéta Žídková, plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, redaktor Ondřej Soukup a forenzní psycholog Jiří Popelka. V případě Izraele se zaměříme na prostředí, ve kterém je terorismus běžnou součástí každodenního života. Při druhé besedě budeme řešit adekvátnost odpovědi na teroristické útoky, obrany a principy spravedlivé války. Také nás bude zajímat, jakou osobností vlastně je terorista. Nezapomeneme ani na společenské důsledky teroru. Při besedě o ruském boji proti terorismu si povíme o jeho specifických podobách i cílech. První beseda na téma Izrael proběhne v pondělí 30. října v kavárně Õde v Olomouci v 19 hodin. Její záznam zachytíte v cyklu Mezi slovy následující sobotu tedy 4. listopadu ve 22.10.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu