Nalaďte si Radio Proglas od 3. do 9. září 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 03 Září 2018 06:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od 3. září, tedy od začátku nového školního roku, naladíte premiérové Čtení na pokračování. Bude jím známý a mnoha generacemi čtenářů oceňovaný román Zofie Kossakové Úmluva s podtitulem Příběh o Abrahamovi. Jedná se o historický příběh s biblickou tématikou, který zachycuje úsek ze slavných dějin židovského národa s Abrahámem jako hlavní postavou v čele. Autorka zde volně rozvíjí příběh ze Starého Zákona, přičemž čtenářsky atraktivním způsobem popisuje tehdejší orientální kulturu. Připravila redaktorka Hana Svanovská, načetla Kateřina Rýznarová ve zvukové režii Pavla Kunčara. Poslouchejte každý všední den v 11.05 a v 21.30.

Úvod do knih Starého zákona – to je název nového cyklu, který uslyšíte na Proglasu od pondělí 3. září. Dozvíte se, jak tyto knihy jejich autoři a redaktoři sestavili a jaké jsou jejich příběhy o vznikání. U každé knihy zazní také zastavení nad jejich základními teologickými otázkami a poselstvími. V závěru každého pořadu vám pravidelný host doc. Petr Chalupa přiblíží význam probírané knihy pro člověka žijícího v současnosti. Nenechejte si ujít každé pondělí v 16.00.

Další díl seriálu Cesty k jednotě představí biskupa brněnské diecéze Církve československé husitské Juraje Jordána Dovalu. Ten se narodil se na Slovensku v Žiari nad Hronom, vyrůstal v katolické rodině, teologii vystudoval na Pravoslavné teologické fakultě v Prešově. V roce 2002 vstoupil do CČSH, kde byl v roce 2013 zvolen biskupem. Poslouchejte v pondělí 3. září ve 20.15.

Po prázdninové pauze opět každé pondělí zachytíte kontaktní pořad Noční linka. V našem životě bývají situace, které nás doslova děsí. Nejdřív je to jenom nejistota. Když jí ale dáme dostatečný prostor, změní se v panický strach. Jak pomáhá víra nejenom překonávat různé obavy, ale také je proměnit v důvěru v Boží Prozřetelnost? O tom si můžete povídat s Jaroslavem Kratkou v pondělí 3. září ve 22.30.

Kolo je skvělý dopravní prostředek, který nás může dovést do školy, ale taky kolem světa. Kolem světa na kole se vydala i Zuzka Klimková. Ta prozradí, jaké to je když tři roky šlapete do pedálů. A pokud budete v září hledat inspiraci na ideální kroužek, můžete zkusit třeba kolo. Jak to na takovém kroužku chodí, prozradil trenér a vášnivý jezdec na kole Tomáš Kalina. Kola se točí i Barvínku. Momo nasedne na svoje kunštátské kolo a roztočí už jen školní kolotoč. A v Barvínku naskakuje nová redaktorka Romča Odstrčilová. Roztočte to v úterý 4. září od 16.00.

Sedmidílnou sérii pořadů Masaryk iritující a fascinující zachytíte v cyklu Dotýkání světla od pátku 7. září od 20.15. Profesor Ctirad Václav Pospíšil se z pohledu teologa se zamýšlí nad tím, jak Tomáš Garrigue Masaryk chápal Boha, Ježíše Krista a jaký měl vztah k církvím. Pořady jsou příspěvkem Proglasu k 100. výročí vzniku demokratické Československé republiky.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu