Nalaďte si Radio Proglas od 3. do 9. července 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 03 Červenec 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Aktuální reprezentativní expozice „V oplatce jsi všecek tajně“ Arcidiecézního muzea Olomouc představuje eucharistii jako svátost uvádějící do křesťanského života. Prezentuje pozapomenuté církevní rituály související s velikonočním triduem, jako například snímání sochy Krista s pohyblivými pažemi z kříže a ukládání do hrobu nebo liturgickou inscenaci Ježíšova nanebevstoupení, ale zejména se prostřednictvím obrazů i trojrozměrných objektů zamýšlí nad podstatou tajemství, které je pilířem křesťanství. Těžiště výstavy spočívá v exponátech z období pozdního středověku, instalaci vhodně doplňují vybraná díla z doby baroka a 20. století. Více v úterý 4. července ve 20.15.

Dny lidí dobré vůle na Velehradě a Katolická charismatická konference – to jsou dvě velké akce, jichž se Proglas tradičně účastní jako mediální partner. Z obou vám v prvním červencovém týdnu nabídneme řadu přímých přenosů a živého vysílání.

V pondělí 4. července se během čtyř odpoledních bloků (11.30, 13.30, 16.00 a 18.35) pokusíme zprostředkovat atmosféru na moravském poutním místě Velehrad – přineseme rozhovory s hudebníky, kteří vystoupí na Večeru lidí dobré vůle, s osobnostmi církevního a společenského života, které se akce budou účastnit, přineseme reportáže z dalšího dění na tomto místě. O den později, v úterý 5. července v 8.30 vysíláme mši svatou o slavnosti sv. Cyrila a Metoděje, kterou celebrují novokněží České republiky.

Od čtvrtka 6. do soboty 8. července vám přineseme reportáže a rozhovory z Katolické charismatické konference v Brně. V těchto dnech se můžete těšit také na přímé přenosy modlitby Anděl Páně a mší svatých z brněnského výstaviště. V 18 hodin také nabídneme ohlédnutí za uplynulým dnem Katolické charismatické konference.

Mezi kontinenty aneb Kapucíni otevřeně vypráví o svém životě – v prvním rozhovoru jsme s generálním vikářem kapucínů, bratrem Štefanem Kožuhem, hovořili o rozmanitosti života bratří, kteří působí ve více jak 100 zemích a musí se otevírat na jedné straně duchovnímu životu a na druhou stranu kultuře, ve které žijí. K mikrofonu budeme nyní zvát bratry, kteří budou otevřeně vyprávět o svém životě doma a o tom, co přináší spiritualita sv. Františka z Assisi jejich vlasti. V druhém pokračování tohoto seriálu se podíváme do Jižní Koreje. V pátek 7. července od 20.15.

Na brněnském výstavišti probíhá vedle Charismatické konference i Dětská charismatická konference. Pojďme se na ni vypravit. Živě v Barvínku v sobotu 8. července v 9.30.

V neděli 9. července naladíte od 17.00 reprízu pořadu nazvanou Cesta za Světlem. Můžete se zaposlouchat do rozhovoru, který vedla Jitka Skřičková s výtvarnicí Simonettou Šmídovou. Kratší část interview jste možná zachytili v reportážně laděném pořadu, který vyrobilo jihočeské studio Jan Neumann v roce 2014. V rámci relace Křesťan a svět však nabízíme k poslechu hlubší pohled do života matky sedmi dětí, sondu do světa, kde krása vyrůstá z hluboké lásky, ale i bolesti.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu