Nalaďte si Radio Proglas od 29. ledna do 4. února 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 29 Leden 2018 09:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Mekonen Abebe je Izraelec etiopského původu. Jako všichni Izraelci sloužil v armádě a účastnil se různých bojových operací. Jeho příběh o jeho odchodu z Etiopie do Izraele a cestě do Afriky vypráví film Mekonen: Cesta etiopského žida. V pondělí 29. ledna ve 20.15. Nabízíme rozhovor, který s Mekonenem natočila Jana Lokajová.

V Novém zákoně najdeme mnoho blahoslavenství. Které je vám nejbližší a proč? Na toto téma můžete volat a psát do Noční linky s Klárou Beránkovou v pondělí 29. ledna od 22.30.

V posledním lednovém Kafemlýnku v úterý 30. ledna v 9.30 zaklepeme na dveře ordinace dětského doktora, abychom si přiblížili Vojtovu metodu. Svůj vlastní, subjektivní pohled na věc nabídne několik rodičů, kteří se svými dětmi podle pokynů profesora Vojty cvičili. Anketu mezi maminkami malých dětí i dva delší příběhy vytrvalého a úspěšného boje proti nepřízni osudu zarámuje kvalifikovaný pohled přední české lékařky. Hlavní slovo dostane doktorka Jaroslava Kolářová z Vojtova centra v Českých Budějovicích, která se Vojtovou metodou zabývá po celý svůj profesní život.

Na Horečkách v Beskydech, nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm, stojí od roku 1902 kaple Panny Marie Lurdské. Kdo ji nechal postavit a za jakých okolností? Nejen na to se redaktor Antonín Žolnerčík zeptal předsedy Matice Radhošťské pana Drahomíra Strnadla. Naladíte ve čtvrtek 1. února v 20.15.

Sekce pro mládež ČBK má nové vedení. S jakým záměrem přišel její nový ředitel P. Kamil Strak? Co teď čeká jejího bývalého dlouholetého představitele P. Jana Balíka? I na to se budeme ptát v Živě z Prahy v pátek 2. února od 9.30.

P. Michael Špilar je farářem v Komunitním centru Matky Terezy na Jižním Městě v Praze. Zkušenost pro práci faráře získával nejen při studiích v Římě, ale také mezi karmelitány. Jaká jsou specifika pastorace ve velkém městě? Co trápí dnešní lidi? A jak řídí tým svých spolupracovníků? To jsou jen některé z otázek, na které se zeptáme v Mezi slovy v sobotu 3. února ve 22.10.

Růžena Beránková je matkou tří děti, která vedle svého zaměstnání jako produkční a průvodkyně na Chvalském zámku v Horních Počernicích je také dobrovolnicí Salesiánského hnutí mládeže. Jak to všechno zvládá? Více o tom v pořadu Věnovat se mládeži je ta nejlepší investice v neděli 4. února v 17.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu