Nalaďte si Radio Proglas od 27. srpna do 2. září 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 27 Srpen 2018 06:45

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Jaké byly prázdniny a co se na nás chystá v novém školním roce? To bude zajímat Adrianu Růžičkovou, která vám představí tři soutěžní knižní novinky, pozve vás na rodinnou konferenci křesťanských podnikatelů Kompas a vybere pro vás písničky. Poslouchejte Kafemlýnek v úterý 28. srpna v 9.30.

Pořad královehradeckého studia se v úterý 28. srpna zaměří na činnost pardubické společnosti BETHANY, která provozuje terapeuticky-duchovní centrum a nabízí pomoc lidem, kteří se dostali do těžké životní situace. Rozhovor s P. Tomášem Jeronýmem Mlýnkem a Nikolou Joštovou poslouchejte ve 20.15.

Ve čtvrtek 30. srpna se v pořadu českobudějovického studia setkáte s předsedou Společnosti přátel města Velešína Jaroslavem Bartizalem, která spravuje dům „U kantůrků“ a naplňuje ho děním po celý rok. Na rozhlasovou návštěvu se můžete vypravit od 20.15.

Instrumentální duo Delioù tvoří česká houslistka Jitka Malczyk a bretonská harfenistka Célestine Doedens. Dámy nedávno vydaly své druhé společné album Ar Wenojenn, inspirované lidovou hudbou Bretaně, Turecka a dalších oblastí a cestami. Rozhovor s členkami dua povede Marta Kerlínová v rámci čtvrtečního deníku Jak se vám líbí 30. srpna od 19.15.

Poslední srpnové vydání Oktávy v pátek 31. přiblíží nadcházející festival Dvořákova Praha. V letošním ročníku bude představena skladatelova duchovní tvorba, pocta Bernsteinovi i oslava republiky. V 16.55 bude hostem pořadu Marek Vrabec, umělecký ředitel festivalu.

Týdeníku Slyšte, lidé! bude věnován ohlédnutí za mezinárodní hudební konferencí Czech Music Crossroads 2018, která se konala 16. a 17. července v Ostravě. Novinářům, pořadatelům festivalů a dalším odborníkům z celého světa se představili interpreti ze střední Evropy a letos poprvé také jedna skupina ze Srbska a jeden zástupce české diaspory. Většinu skupin, které během dvou dnů v Ostravě hrály, vám v pořadu představí Milan Tesař. Budou to například Čači Vorba z Polska, Ľubomír Gašpar Cimbal Project, Bashavel a KarpaTon ze Slovenska, Vrelo ze Srbska nebo česká zpěvačka Lenka Dusilová. Nenechejte si ujít v sobotu 1. září v 19.15.

Básnická sbírka českobudějovické architektky Naděždy Dvořákové přináší verše, které čekaly na vydání téměř padesát let. Najdete v nich intimní prožitek ženy matky, jenž bude srozumitelný všem čtenářům bez ohledu na jejich filosofické a náboženské ukotvení. Knihu Heřmánku vonný představí Hana Svanovská v Knihovničce v neděli 2. září ve 13.20.

Svátek svaté Moniky, připadající na pondělí 27. srpna, připomene Koncert duchovní hudby v neděli 2. září. Přinese proglasovou premiéru Mše k poctě svaté Moniky, kterou zkomponoval Girolamo Frescobaldi. Zaposlouchejte se ve 20.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu