Nalaďte si Radio Proglas od 26. června do 2. července 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 26 Červen 2017 07:45

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Podruhé se letos setkáme, abychom si řekli, co nového se událo v Likvidaci lepry. Našimi hosty u mikrofonu budou P. Stanislaw Góra a Lubomír Hajas. Vzpomeneme osobnost zakladatele Likvidace lepry, pana Jiřího holého, který letos v dubnu zemřel. Dozvíme se informace o pouti přátel tohoto sdružení nebo novinky z jejich práce v Indii. Více v pondělí 26. června ve 20.15.

Co dělat takhle těsně před prázdninami? Asi by to chtělo nějakou hudbu, nějaký výlet a nějakou dobrou deskovou hru. A možná i něco navíc. Uslyšíte v Barvínku v úterý 27. června v 16.00.

Dr. Eva Zálešáková je nestorem pořadů Českého rozhlasu Hradec Králové. Pracovala zde 40 let jako redaktorka až do nedávné doby, kdy odešla do důchodu. Velmi dobře se vyzná v církevním prostředí, dlouhá léta spolupracovala s královéhradeckým biskupstvím a natočila nespočet velmi zajímavých pořadů z církevního prostředí. Náš pořad vám přiblíží její nesmírně bohatý profesní i soukromý život. V úterý 27. června od 20.15.

Školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka má v Brně pět pracovišť, jedno však mají společné – řídí se heslem „bohatší život skromnějšími prostředky“. K mikrofonu jsme pozvali oba zakladatele Lipky Aleše Máchala a Hanu Korvasovou. Hovoříme o počátcích zařízení, zamýšlíme se nad vzděláváním dětí, studentů a učitelů, ale i komunálních politiků v oblasti ochrany životního prostředí. Rovněž se zajímáme, jak v Lipce vnímají encykliku Laudato si´ papeže Františka. Ve čtvrtek 29. června ve 20.15.

Kniha Louise de Vohla – Dobývat nebe přibližuje život mystičky a učitelky církve svaté Kateřiny Sienské. Vydalo ji Karmelitánské nakladatelství a uslyšíte ji v podání Marcely Kopecké. Čteme na pokračování od pátku 30. června v 11.05.

V cyklu Mezi slovy budeme v několika dílech sledovat příběh chleba. V prvním dílu se zaměříme na pšenici. Co je na ní významného a čím je mezi ostatními rostlinami nenahraditelná. Naším hostem bude profesor Jaroslav Doležel, který zkoumá genetickou informaci pšenice. Pořad Tajemství pšenice naladíte v sobotu 1. července od 22.10.

O tom, že makrobiotika k Bohu nevede, se přesvědčila Jana Marková z jihočeských Borovan. Maminka třech dětí, která v současné době pracuje jako dula, v přírodě vyrůstala a je s ní bytostně spjata. Vše přírodní se ale pro ni postupem času stalo modlou. Jak ze své závislosti na bio stravě, domácnosti, kosmetice a dalších oblastech přírodního životního stylu postupně dostávala, si můžete poslechnout poprvé v neděli 2. července od 17.00. Více už v pořadu s titulem Jabloňová holčička, který pro relaci Křesťan a svět připravila Jitka Skřičková.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu