Nalaďte si Radio Proglas od 25. září do 1. října 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 25 Září 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Boj se suchem – inspirace domácnostem – to je název pořadu brněnského studia, který na pondělí 2. října připravil redaktor Petr Pospíšil. S ředitelem Nadace Partnerství v Brně Miroslavem Kundratou se zamyslí nad praktickými způsoby, jak v domácnostech čelit postupujícímu suchu a jak šetrně hospodařit s vodou. Poslouchejte ve 20.15.

Mons. Martin Holík vám v rámci Noční linky v pondělí 25. září nabídne své vzpomínky na návštěvu v Taizé a bude se věnovat otázce ekumenickému soužití. Své názory a dotazy můžete v éteru sdílet také vy od 22.30. Zazní písně Pavla Helana.

Katecheze Dobrého pastýře je křesťanský program katecheze pro děti ve věku od 3 do 12 let. Umožňuje dětem prožívat a vytvářet si autentický vztah s Bohem. Program není prvořadě zaměřen na vyučování a získání potřebných znalostí, ale dotýká se srdce dětí, jejich vrozené touhy po opravdovém setkání s Bohem a pomáhá jim tak získané poznání zvnitřnit. Tomuto tématu se bude věnovat Kafemlýnek v úterý 26. září v 9.30.

V Hradci Králové žilo a tvořilo v dějinách nezvykle mnoho spisovatelů. Ondřeje Macla, hradeckého rodáka a literárního kritika inspirovala kniha Jana Pěty Literární průvodce Hradcem Králové, a proto sám zorganizoval vlastní literární procházku po starém městě. Pořad studia Vojtěch v úterý 26. září ve 20.15 přinese to nejzajímavější z této vycházky.

Ve čtvrtek 28. září oslavíme svátek sv. Václava. Při této příležitosti jsou pro vás připraveny tematické pořady. V rámci Hudební siesty v 12.05 zazní poprvé na Proglasu skladba Adama Michny z Otradovic: Missa Sancti Wenceslai. Následovat budou Svatováclavské nešpory skladatele Pavla Josefa Vejvanovského. Ve 20.15 se můžete těšit na pořad studia Kristián o Svatováclavské kapli v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Hostem Jany Beránkové byl historik umění profesor Jan Royt.

Václavskou tematiku bude mít i pořad Živě z Prahy v pátek 29. září v 9.30. Archeologický nález desetiletí – tak odborníci pojmenovali nález rotundy sv. Václava v budově MATFYZ na Malostranském náměstí v Praze. Její objevitelkou a zachránkyní je PhDr. Jarmila Čiháková, archeoložka Národního památkového ústavu v Praze. Ta bude hostem Pavla Smolka.

Zakladatelkou klarisek je svatá Klára, šlechtična z Assisi v Itálii, která opustila všechno a rozhodla se po vzoru svatého Františka následovat Krista. O jejím životě a o tom, jak inspiruje svoje následovnice, hovoříme se sestrou Benediktou z kláštera v Brně-Soběšicích v pořadu z cyklu Dotýkání světla v pátek 29. září ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu