Nalaďte si Radio Proglas od 25. do 31. března 2019


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 25 Březen 2019 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Kdo na Blízkém východě pronásleduje křesťany? Co spouští vlny nenávistného násilí vůči nim? Život křesťanů v zemích Blízkého východu je zpravidla náročný. Ve většinově muslimských zemích rozhodně nelze hovořit o svobodě náboženství, přesto tam počty křesťanů stále rostou. Druhá beseda z cyklu Bez obav? se uskuteční v pondělí 25. března od 19.00 v olomouckém penzionu Tõde. Přijďte diskutovat i vy! Záznam besedy zazní v pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 28. března od 9.00.

Byli jste zaskočeni nečekaným těhotenstvím nebo tatínkové nečekaným rodičovstvím? Bylo pro vás někdy těžké přijmout dítě? Dokázali jste to i za velmi svízelné situace? Překonávali jste obtíže? Přineslo vám to později požehnání a radost? Byla vám Panna Maria a Svatá rodina vzorem a podporou? Rozviňte toto téma společně s redaktorkou Klárou Beránkovou v rámci Noční linky v pondělí 25. března od 22.30.

Děti třetích tříd se v tomto období připravují na první svaté přijímání, máme také postní dobu. Ideální čas si v Kafemlýnku v úterý 26. března představit knížky s těmito tématy. Irena Kintrová a Marie Špačková z Katechetického centra v Brně od 9.00 listují knížkami z Portálu, Karmelitánského nakladatelství, z Duhy a od Paulínek. O všechny tituly budete moci také soutěžit.

Co víte o vytrvalosti? Zábavné i záludné otázky, úkoly a hádání zvuků jsou v Barvínku spojeny s druhým dílem naší soutěže, v níž hledáme hrdinu. Zatelefonuj do studia, sbírej body a staň se Hrdinou Barvínku. Pro vítěze soutěže máme připravený kurz přežití s polárníkem Pavlíčkem a spoustu dalších cen. V úterý 26. března v 16 hodin se na vaše telefonáty těší Bětka a Romča.

Vojna je velmi častým tématem písní dechových orchestrů, těší se velké oblibě i u široké veřejnosti. I když chlapci už nechodí na vojnu, stále o tématu vznikají nové písně. Můžete je naladit v pořadu Hrajte, kapely! ve čtvrtek 28. března v 16.55.

Krásná Aida, statečný Radames a láska mezi nimi. To je námět známé opery Aida, kterou napsal Giuseppe Verdi. V rámci pořadu Tóny ze scény vás toto dílo bude provázet po dva sobotní večery. Poprvé poslouchejte 30. března od 21.20.

Měl evangelista Jan výsadní postavení mezi apoštoly? Při poslední večeři „ležel na Pánových prsou“, stál jako jediný z apoštolů pod křížem a Ježíšem z kříže mu byla svěřena do opatrování Ježíšova matka. Evangelium svatého Jana, Miláčka Páně, shrnuje Ježíšův příběh očima učedníka, který byl milován. Salesián Zdeněk Jančařík píše o Miláčkovi Páně na pozadí svých reflexí o současném křesťanství a roli kněží a „apoštolů“ v dnešním světě. Knihu představí v Knihovnička Proglasu v neděli 31. března ve 13.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu