Nalaďte si Radio Proglas od 23. do 29. října 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 23 Říjen 2017 07:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V pořadu českobudějovického studia uslyšíte v pondělí 23. října ve 20.15 výpovědi dvou mužů – zakladatele a ředitele České maltézské pomoci v Českých Budějovicích Jana Rady a uměleckého truhláře, řezbáře a restaurátora Jiřího Rösslera. Během natáčení rozhovorů v minulém roce se hosté Petra Kroniky někdy dostali i k vyprávění o zkušenostech, prožitcích a událostech ve svém životě, které nutně nesouvisely s danými tématy pořadů.

28. října před 25 lety započalo svou činnost Diecézní centrum života mládeže Vesmír v Orlických horách. Studio Vojtěch připravilo k tomuto významnému výročí pořad. V úvodu promluví otec Pavel Rousek, který stál společně s arcibiskupem Karlem Otčenáškem u zrodu tohoto střediska a současný život na Vesmíru nám přiblíží otcové Tomáš Hoffmann a Jan Barborka, kteří zde v současné době žijí a pracují. Naladíte v úterý 24. října ve 20.15.

V tomto týdnu vám také nabízíme vzpomínku na kardinála Františka Tomáška při 25. výročí jeho úmrtí. Historik a archivář Jakub Formánek dobře zná nelehký život a obtížné působení 34. pražského arcibiskupa, účastníka II. vatikánského koncilu, který rozhodným proslovem v pražské katedrále při svatořečení Anežky České převedl českou církev z období totality opět do demokratického života. Uslyšíte ve čtvrtek 26. října ve 20.15.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude tentokrát historička umění Vladislava Holzapfelová. Spolu s ní navštívíme hroby významných osobností a v souvislosti s blížícím se výročím vzniku Československa si připomeneme důležité postavy první republiky. Dušičkové zastavení u hrobů prvorepublikových osobností naladíte v pátek 27. října v 9.30.

Už potřetí v tomto roce bude týdeník Slyšte, lidé! věnován nahrávkám kytaristů, tentokrát téměř bez výjimky zahraničních. V pořadu uslyšíte například Pavola Berezu ze Slovenska, Antonia Forcioneho z Itálie, amerického hráče na rezofonickou kytaru Jerryho Douglase, belgického flamencového kytaristu Myrddina, Iana Wattse ze Skotska a další hráče různých žánrů od experimentální hudby a jazzu až po hudbu klasickou. Poslouchejte v sobotu 28. října v 19.15.

V aktuální Knihovničce budou redaktoři Hana Svanovská a Petr Pospíšil diskutovat o knize z nakladatelství Paulínky Klíčové otázky evangelia. Jejím autorem je Ermes Ronchi, kněz řádu Služebníků Mariiných a učitel na papežské teologické fakultě Marianum v Římě. Texty v knize obsažené jsou vlastně záznamy meditací, které tento autor pronesl při duchovních cvičeních určených pro papeže Františka a římskou kurii. Zachytíte v neděli 29. října v 13.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu