Nalaďte si Radio Proglas od 23. do 29. července 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 23 Červenec 2018 07:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Dačický rodák František Valena je další ze Svědků víry 20. století, do jehož života fatálně zasáhly dějinné události naší země. Vystudovaný právník, předseda Ústředí katolického studenstva zažil na vlastní kůži útrapy obou totalitních režimů. (Jeho smrt na konci prázdnin v roce 1960, kdy mu bylo pouhých ve 47 let, poznamenala zcela zásadně i manželku a děti. Perzekuce rodiny nakonec vyústila v její odchod do exilu.) Pohnutý životní příběh Františka Valeny přibližuje historik Jan Stříbrný v pondělí 23. července v 16 hodin.

Znojemský hudebníček je unikátní hudební program určený dětem v batolecím věku. Jeho hlavní náplní je práce s lidovou písní a říkadlem spojená s pohybem, které mají u dětí probudit hudební cítění. Protože vyšlo hudební CD s metodikou, pozvali jsme k rozhovoru dvě z iniciátorek projektu – Kristýnu Dvořákovou a Jarmilu Jordánovou, které vám jej v Kafemlýnku v úterý 24. července od 9.30 představí.

Právě o prázdninách startuje speciální PRA-Barvínek. O čem bude? O pravěku, pralese, pradlenách, Pradědu nebo pralinkách. V úterý 24. července v 16.00 se na vás těší PRASíma a PRAMomo. Dětský magazín tentokrát nabídne například rozhovor s profesionálním „pračlověkem“.

Na rozhlasovou prohlídku terapeutické zahrady Lipky v Domově pokojného stáří Kamenná vás zve redaktor Petr Pospíšil ve středu 25. července v repríze pořadu z roku 2016. K mikrofonu jsme pozvali Kateřinu Vítkovou a Janu Kopeckou, poslouchejte od čtvrt na devět večer.

P. Michael Špilar je farářem v Komunitním centru Matky Terezy na Jižním Městě v Praze. Zkušenost pro práci faráře získával nejen při studiích v Římě, ale také mezi karmelitány. Jaká jsou specifika pastorace ve velkém městě? Co trápí dnešní lidi? To jsou jen některé z otázek, na které se zeptáme v Mezi slovy. Reprízu rozhovoru z února tohoto roku zařazujeme ve čtvrtek 26. července v 9.30.

Od pátku 27. července vám bude Igor Dostálek číst na pokračování z knihy P. Reného-Luca „Vychoval mě gangster“. Autor nabízí pohled do svého strastiplného dětství i bouřlivého dospívání. Přináší svědectví o nečekaném obrácení, zrání kněžského povolání i cestě evangelia do srdcí mladých i lidí na okraji společnosti. Poslouchejte každý všední den krátce po 11. hodině, nebo v repríze ve 21.30.

Závěrečný díl seriálu O ctnostech bude věnován ctnostem přidruženým. Poslouchejte cyklus Dotýkání světla v pátek 27. července ve 20.15 s P. Pavlem Kafkou.

Deset hudebních tváří zpěvačky a houslistky Jitky Šuranské vám představí Milan Tesař v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 28. července v 19.15. Uslyšíte ji sólově, ve dvojicích s Jiřím Plockem a s Petrem Uvirou, s vlastním triem, s trojicí evropských hráčů na niněry, s cimbálovou muzikou, s projektem Beránci a vlci a v dalších podobách. Těšit se můžete především na moravské lidové písně, ale nejen na ně.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu