Nalaďte si Radio Proglas od 22. do 28. ledna 2018


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 22 Leden 2018 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V Barvínku se představí dvě nové moderátorky Simona Císařová a Monika Lepková. Čeká vás také přehled všech filmů pro děti za rok 2017 z pohledu moderátora Radka Habáně, který filmy seřadil od nejhorších po nejlepší. Nenechejte si ujít v úterý 23. ledna v 16.00.

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové uspořádala výstavu k 75. výročí úmrtí profesora Dobroslava Orla – kněze, muzikologa a pedagoga. Královehradecké studio Proglasu připravilo v této souvislosti o této mimořádné osobnosti pořad s Kateřinou Andršovou. Vysíláme jej v úterý 23. ledna ve 20.15.

V pořadu Jak se vám líbí se průběžně Milan Tesař ohlíží za mezinárodní hudební konferencí Czech Music Crossroads, která proběhla v Ostravě v červenci 2017. Mezinárodnímu odbornému publiku se tam představili interpreti z celé střední Evropy. Maďarsko zastupovala například folklorní zpěvačka Ágnes Enyedi se svou skupinou. Rozhovor s ní vám uslyšíte ve středu 24. ledna v 19.15.

Hostem redaktorky Jany Beránkové bude ve čtvrtek 25. ledna P. Mariusz Kuźniar. Ve 20.15 představí Římskokatolickou farnost Ořech.

Hostem týdeníku Živě z Prahy bude v pátek 26. ledna anglista a překladatel Martin Hilský. V rozhovoru můžete nahlédnout do světa Williama Shakespeara a jeho her. Řeč bude i o dalších dílech a autorech, kterými se profesor Martin Hilský jako překladatel či badatel zabývá. Uslyšíte v 9.30.

V relaci Křesťan a svět letos zachytíte desítku rozhovorů s křesťanskými podnikateli. Premiéru budou mít každou poslední neděli v měsíci v 17.00. Povídání má podobu svědectví. Podnikatelé sdílí své osobní příběhy, které se kromě jejich tvrdé práce dotýkají jejich zrání ve víře a vztahů v rodině. Nedílnou součástí rozhovorů je i zamyšlení nad principy křesťanského podnikání podle Desatera. V prvním vydání uslyšíte svědectví Adama Walacha. Ten dnes věnuje více jak polovinu svého zisku na dobročinné, převážně misijní, účely. Chce totiž, aby se i ostatní setkali s Ježíšem. Jako on. K mentalitě štědrého filantropa však Adam Walach dozrával postupně. V prvních letech úspěšného růstu jeho rodinné firmy Walmark se soustředil spíše na užívání radostí, které nabízí tento svět. Ale neměl pokoj. Dokonce i ti neúspěšní byli šťastnější než on. Později se zamiloval a se svou ženou se rozhodli žít křesťanství naplno. Rozhovor na téma Investor do Božího království poslouchejte v neděli 28. ledna v 17.00.

Koncert duchovní hudby bude v neděli 28. ledna ve 20.30 z velké části věnován světským vokálním skladbám. Na programu jsou od půl deváté večer díla Bohuslava Martinů, Petra Fialy a Alexandra Nikolajeviče Skrjabina.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu