Nalaďte si Radio Proglas od 2. do 8. října 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 02 Říjen 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Svět, mýtus, rituály – všední a sváteční pojímání světa. To jsou témata, kterých se budou dotýkat úvahy profesora Jana Sokola v pátém zastavení nad Malou filosofií člověka, kterou naladíte v pondělí 2. října v 16.00.

K čemu může být rodině bunkr, který ve třicátých letech budovala československá armáda u hranic s Rakouskem? Na návštěvu soukromého bunkru se můžete těšit v Barvínku s názvem Táta se zbláznil a koupil bunkr v úterý 3. října od 16.00.

V dalším vydání týdeníku Vítejte, senioři! navštívíme na pozvání neziskové organizace Život 90 domácnost profesora Pavla Preisse. Už několik let využívá projekt Přátelské návštěvy. Jeho cílem je sdružovat seniory, kteří už kvůli svému zdravotnímu stavu nemohou vést aktivní život. Propojí je s dobrovolníky seniorského věku, jež jsou ochotni věnovat jim jednou týdně svůj čas. Na návštěvu za profesorem Preissem už několik let chodí dobrovolnice paní Anna. S mikrofonem za nimi zamíříme i my ve středu 4. října v 9.30.

U příležitosti 750. výročí svatořečení Hedviky Slezské, patronky ostravsko-opavské diecéze i ostravského studia Radia Proglas připravil redaktor Antonín Žolnerčík pořad o historii a současnosti opavského kostela svaté Hedviky. K mikrofonu si pozval pracovníka Zemského archívu Petra Tesaře. Uslyšíte ve čtvrtek 4. října ve 20.15.

Do pořadu Živě z Prahy v pátek 6. října v 9.30 pozveme bohemistu Pavla Štěpána a archiváře Marka Lašťovku, kteří nám poodhalí tajemství místních názvů v českých zemích. Povíme si také, jak vznikly názvy některých pražských (a nejen pražských) ulic.

Rozhovor s autorem knihy Vychoval mě gangster o evangelizaci vysíláme v pátek 6. října od 20.15.

Zakladatel a dlouhodobý sbormistr Českého filharmonického sboru Brno Petr Fiala nás přijde osobně pozvat na koncerty, které v rámci abonentních koncertů sboru pro domácí publikum na koncertní sezonu 2017/18 připravil. Oktávu naladíte v pátek 6. října za pět minut pět.

P. Marcel Javora je synem tajného kněze východního obřadu Josefa Javory. V současné době je farářem v Brně-Komíně a rovněž vysokoškolským pedagogem liturgické hudby a liturgického zpěvu. Další díl cyklu Křesťan a svět, Doteky Božího milosrdenství vysíláme v neděli 8. října v 17.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu