Nalaďte si Radio Proglas od 2. do 7. ledna 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 02 Leden 2018 08:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Jak se lze domluvit s větším miminkem či batoletem? Jednou z možností je znakování – tedy komunikace založená na gestikulaci a mimice, která je pro malé děti přirozená. Kdy se znakováním začít, co by znaky měly splňovat a kde se inspirovat? Uslyšíte v Kafemlýnku v úterý 2. ledna od 9.30 v rozhovoru Terezie Breindlové se speciální pedagožkou a tlumočnicí znakového jazyka Terezií Vasilovčík Šustovou.

Do lobkowického archivu nahlédneme ve společnosti muzikologa a archiváře Petra Slouky. Sbírky a knihovna této šlechtické rodiny skrývají mnohé poklady, které představíme posluchačům Proglasu v pořadu Vítejte, senioři! ve středu 3. ledna v 9.30. V samotném závěru vánoční doby dostane prostor i zapomenutý hudební skladatel pozdního baroka, premonstrát a kněz Jan Lohelius Oehlschlägel.

Redaktorka Hana Svanovská připravila na středu 3. ledna pořad o komiksovém zpracování života vůdčí postavy katolického disentu na Moravě Julia Vargy. Jejím hostem bude od 20.15 autor knihy brněnský dramaturg a režisér Ondřej Elbel.

Cyklus Dotýkání světla se bude v pátek 5. ledna zabývat nejen životem, ale i duchovním odkazem významné osobnosti východních Čech – Antonie Hofmanové, které se všeobecně říkalo Tonička. Byla katechetkou, členkou Sekulárního františkánského řádu, katolickou disidentkou a politickou vězeňkyní komunistického režimu v Československu. Napsala také několik knih. První část ze třídílného cyklu uslyšíte ve 20.15.

P. Marián Kuffa se rozhodl věnovat svůj život těm nejpotřebnějším lidem, když přežil pád při výstupu na Gerlachovský štít. Jak sám říká, podepsal bianko šek s tím, že Bůh může s jeho zachráněným životem naložit, jak chce. Tehdy ještě netušil, jaké to bude mít důsledky pro jeho život a životy těch, o něž pečuje. V malé obci Žakovce v Prešovském kraji se věnuje asi třem stovkám lidí, převážně bezdomovcům, násilníkům, vrahům a prostitutkám. S P. Kuffou se můžete setkat v pořadu z cyklu Mezi slovy v sobotu 6. ledna ve 22.10.

Výročí 500 let od počátku reformace je příležitostí nabídnout velkorysý pohled na příběh novověkého a moderního křesťanství. S autorem knihy Západ a jeho víra – 9,5 teze k dopadům Lutherovy reformace, knězem a teologem Tomášem Petráčkem, rozmlouváme v Knihovničce v neděli 7. ledna ve 13.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu