Nalaďte si Radio Proglas od 19. do 25. února 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 19 Únor 2018 09:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Katolický domov studujících najdete v Praze v Černé ulici. Je určen dívkám, které v našem hlavním městě navštěvují střední a vyšší odborné školy. Domov jim nabízí spoustu aktivit a jednou z nich je i vysílání Rádia Černobýl. Děvčata, která se na jeho vysílání podílejí, navštívila pražské studio Proglasu. Redaktor Pavel Smolek je pozval k mikrofonu a vyzpovídal je, jak se jim v domově žije a co jejich rádio vlastně vysílá. Poslouchejte v pondělí 19. února ve 20.15.

První rok života dítěte je ve znamení dynamického rozvoje jeho psychických i pohybových možností. O tom, jak by měl správný vývoj miminka vypadat, jak rozpoznat odchylky od něj a jaké jsou časté rodičovské chyby, uslyšíte v první části dvoudílného rozhovoru v Kafemlýnku v úterý 20. února v 9.30. Hostem Terezie Breindlové bude fyzioterapeutka Petra Lacinová.

Dendrolog Aleš Rudl, který se dlouhodobě zabývá popularizací památných a významných stromů, představí ve středu 21. února v 9.30 projekt Lípy republiky 1918–2018. Jaký je osud stromů, jež dodnes připomínají naši národní svobodu či demokracii? Vysázíme ke stoletému výročí republiky stromy nové? O lípách pamětnicích si můžete poslechnout v dalším vydání magazínu Vítejte, senioři!.

V těchto dnech vrcholí přípravy studentů na budoucí povolání. Výběr vysoké školy patří, v rámci vzdělávání a budoucího povolání, k zásadním životním krokům. Jaké možnosti mají ti, kdo přemýšlejí o studiu na některé z katolických teologických fakult v ČR? Odpověď nabídne společný pořad regionálních studií Proglasu ve středu 21. února ve 20.15.

V seriálu Muzikanti, to sú chlapci! vám Proglas přináší živá vystoupení folklorních souborů. Gajdoši z Kopanic, jejichž jádrem jsou manželé Lýdie a Bohumil Gabrhelovi se synem Jiřím ze Starého Hrozenkova, se představí ve Folklorním okénku ve středu 21. února od 16.55.

Hostem Živě z Prahy bude v pátek 23. února v 9.30 Jan Řeřicha, ředitel mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel. Povídat si budeme nejen o programu letošního ročníku, ale taky o vztahu historie a současnosti nebo důležitých hodnotách pro život společnosti.

Každou poslední neděli v měsíci pořad Křesťan a svět představuje jednoho z křesťanských podnikatelů. Povídání má podobu svědectví, v němž hosté sdílí své osobní příběhy, které se kromě jejich tvrdé práce dotýkají i zrání ve víře a vztahů v rodině. Nedílnou součástí rozhovorů je i zamyšlení nad principy křesťanského podnikání podle Desatera.

Druhým hostem seriálu Investor do Božího království bude v neděli 25. února v 17.00 sestra Vojtěcha Zikešová. Ta iniciovala před sedmi lety vznik klášterní kavárny Õde v Olomouci. Sestry Neposkvrněného početí Panny Marie začaly podnikat ze dvou důvodů: aby se uživily prací svých rukou a protože to rozpoznaly jako Boží vůli. Jak sestry našly rovnováhu mezi provozem kavárny a poctivým duchovním životem? Může kontakt s obsluhou kavárny nenásilně přejít k duchovním tématům?

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu