Nalaďte si Radio Proglas od 18. do 24. září 2017


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 18 Září 2017 08:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Zářijovou půlhodinku českobudějovického studia připravil Petr Kronika jako magazín. V pondělí 18. září ve 20.15 se dozvíte o benefičním koncertě místní Diecézní charity, o zpřístupnění kaple sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích nebo divadelním souboru Rovnátka. Pořad uzavře návštěva věže a půdy kostela sv. Michaela Archanděla v Kremži.

První Telefonické riskování po prázdninách vysíláme v rámci dětského pořadu Barvínek v úterý 19. září v 16.00. Volejte a pomáhejte našemu příběhu, aby se rozvinul, jak chcete vy.

Nina Ingrišová se narodila do česko-ruské rodiny před druhou světovou válkou. Dětství prožila v Brně, odkud v roce 1945 před postupující Rudou armádou uprchla s rodiči nejprve do Německa, poté do Latinské Ameriky. Vdala se za cestovatele a hudebního skladatele Eduarda Ingriše, autora legendární písně Teskně hučí Niagara. Rozhovor poslouchejte v pořadu Vítejte, senioři! ve středu 20. září v 9.30.

Osídlení lokality města Ostravy je velmi staré. Dokazuje to například světoznámý nález tzv. Petřkovické Venuše na vrchu Landek o stáří 23 tisíc let. Symbolicky je však za datum založení města pokládán 29. listopad 1267. Právě v tento den olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku vydal svůj testament, ve kterém se poprvé o Ostravě hovoří. Rozhovor s průvodkyní Eliškou Frankovou poslouchejte ve čtvrtek 21. září ve 20.15 v relaci Studia Hedvika.

Po dvou letech se v Brně opět uskuteční hudební festival Moravský podzim. Co přinese jeho již 49. ročník, nám prozradí v týdeníku Oktáva dramaturg Vítězslav Mikeš a manažerka festivalu Lucie Šnajdrová v rozhovoru v pátek 22. září v 16.55.

Francouzský skladatel a pianista Jean-Christophe Cholet se na jaře 2017 představil v Brně jako autor rozsáhlé skladby pro dětský a mládežnický sbor a jazzovou skupinu Martinova cesta o životě svatého Martina z Tours. Jeho tvorba a repertoár jsou však mnohem rozsáhlejší. Část jeho diskografie si představíme v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 23. září ve 20.15.

Kameny zmizelých připomínají oběti druhé světové války. Na jejich osud upozorňují pozlacené dlaždice před domy, kde tito lidé bydleli naposledy před násilným vystěhováním. Zveme na rozhlasovou procházku po několika takových místech v Brně. Rozhovor se zástupci projektu i těmi, kteří tímto způsobem na své příbuzné vzpomínají, poslouchejte v rámci pořadu Mezi slovy v sobotu 23. září ve 22.10.

Koncert duchovní hudby nabídne v neděli 24. září ve 20.30 skladbu inspirovanou starozákonní postavou krále Davida. Na programu je symfonický žalm ve třech částech nazvaný „Král David“ z tvorby francouzského skladatele Arhura Honeggera. Toto dílo doplní Suita pro varhany francouzského varhaníka a skladatele Maurice Duruflého, která se skládá ze tří částí: Preludium, Siciliana a Toccata.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu