Nalaďte si Radio Proglas od 18. do 24. prosince 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 18 Prosinec 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Nadcházející Vánoce jsou svátky, které většinou trávíme se svými blízkými. Mezi lidmi, s nimiž prožíváme dlouhodobou blízkost, ať už je to rodina, komunita nebo jiné společenství, totiž vycházejí na povrch všechny naše špatné stránky. Před blízkými se zpravidla moc neovládáme a chováme se mnohdy tak, jak bychom se ke kolegům či příležitostným kamarádům nikdy nechovali. Jak na naše každodenní vztahy aplikovat ono biblické „odpouštějte si navzájem“? Na Vaše maily, telefonáty a SMS zprávy se v Noční lince v pondělí 18. prosince ve 22.30 těší redaktorka Hana Svanovská.

V předvánočním čase ve středu 20. prosince v 9.30 v rámci relace Vítejte, senioři! zazní pozvánka na výstavu Sedmičky Josefa Lady. O svém dědečkovi, malíři a spisovateli Josefu Ladovi bude hovořit kurátor Josef Lada. Náladu vrcholícího adventního období pak připomene zimní vzpomínka spisovatele Ignáta Herrmanna na předvánoční Prahu v nastudování Arnošta Goldflama.

Nový pořad Vojenského uměleckého souboru Ondráš s názvem Čas vzácný přišel je zaměřen na dobu před Ježíškovým narozením. Je složen ze starobylých adventních a rorátních zpěvů, oděných do nového hudebního hávu, jež doplňují díla barokních autorů. Koncert v přímém přenosu z brněnského „Červeného kostela“ (Českobratrského evangelického chrámu Jana Amose Komenského v Brně) si nenechte ujít ve středu 20. prosince od 16.30. Slovem provází opat Petr Prokop Siostrzonek z řádu benediktinů.

V Boskovicích, rodné obci kardinála Tomáše Špidlíka, bude odhalen památník, který jej má připomínat. Se senátorkou Jaromírou Vítkovou přiblížíme okolnosti jeho vzniku a zamyslíme se nad odkazem kardinála Špidlíka pro dnešní dobu. Pořad brněnského studia ve čtvrtek 21. prosince ve 20.15 nabídne i anketu mezi místními.

Radek Baborák je hornista světového věhlasu a spolu se svojí manželkou violoncellistkou, dnes hrají především v souboru Baborák Ensemble. V pátek 22. prosince naladíte v 16.55 rozhovor s manželi Baborákovými – v předvánočním čase nahlédneme do jejich soukromí. Druhou část rozhovoru uslyšíte o týden později – tedy v pátek 29. prosince v 16.55.

Na Štědrý den (neděle 24. prosince) zachytíte na vlnách Proglasu dvě sváteční pohádky: V 11.00 dopoledne je na programu pohádka Jaroslava Olšavy s názvem Kašpar, Melichar a Baltazar. Není o třech králích, jak by se mohlo zdát, ale o třech kouzelných pošťácích, kteří se znenadání objevili jako posila v předvánočním poštovním mumraji. Dokážou vyčarovat dopisy a balíky i těm, kdo třeba nikoho nemají a nikdo na ně nemyslí. Ve 14.00 zazní pohádka, kterou ve Slezsku slyšel a osobitým způsobem převyprávěl František Lazecký. Uslyšíte o chudém chlopovi, který si z pekla donesl kouzelnou věc a s ní blahobyt přinesl, a také o jeho bohatém bratrovi a lačném kupci.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu