Nalaďte si Radio Proglas od 16. do 22. října 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 16 Říjen 2017 06:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Můj čas je i můj život! Jak je to s vnímáním času? S přítomností, minulostí a budoucností, kterou v sobě máme? To jsou otázky, které zodpoví profesor Jan Sokol v sedmé části vzdělávacího cyklu Malá filosofie člověka v pondělí 16. října 16.00.

Vincentini letos slaví 400 let od vzniku svého charismatu. Se dvěma jejich zástupci se můžete setkat v pořadu královehradeckého studia v pondělí 16. října ve 20.15. Za mužskou větev nás navštíví otec Jan Jakubovič a za větev ženskou sestra Gabriela Gorčáková, oba původem ze Slovenska.

Napínavý příběh. Drsná zápletka. Nečekané zvraty. Velké emoce. A hlavně – vaše telefonáty. To vše naleznete v dalším dílu telefonického riskování, kde nám pomáháte převyprávět zajímavý příběh. Telefonické riskování vysíláme v rámci dětského pořadu Barvínek v úterý 17. října v 16 hodin.

Shilpa Ray je americká zpěvačka s indickými kořeny, která propojuje rock se zvukem tradičního indického harmonia. Spolupracovala s Nickem Cavem a nedávno vydala nové sólové album Door Girl. Právě jemu se budeme věnovat v telefonickém rozhovoru, který je zároveň pozvánkou na zpěvaččino české turné. Uvádíme v pořadu Jak se vám líbí ve čtvrtek 19. října v 19.15.

Letos uplynulo již 70 let od návratu Volyňských Čechů do České republiky. Kdo byli, kde se Volyně nacházela a proč se vraceli? O tom hovoří redaktor Antonín Žolnerčík s paní Ludmilou Čajanovou v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 19. října ve 20.15.

Soutěž malých klavíristů Amadeus přitahuje stále větší počet soutěžících z celého světa. Jak bude vypadat její letošní ročník, se dozvíte v týdeníku Oktáva v pátek 20. října v 16.55 od organizátorů Evy Chlebníčkové a Jana Sapáka, ředitelů Základních uměleckých škol, které soutěž pořádají.

Jaký vztah je mezi obrazy světa, které k nám přicházejí skrze média, a světem samotným? Pokoušejí se nás média obelhat, manipulovat s námi, nebo je větší či menší vzdálenost od pravdy jejich přirozenou vlastností, se kterou se stále ještě učíme žít? Má dnes vůbec smysl pouštět televizi či otevřít noviny? Také o tom hovoří v pořadu z cyklu Křesťan a svět Ondřej Krajtl, který působí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a věnuje se estetice, médiím a mediální gramotnosti. Moderátora Proglasu poznejte v jiném světle v neděli 22. října v 17 hodin.

Koncert duchovní hudby bude v neděli 22. října od 20.30 zaměřen na jediné dílo inspirované knihou Genesis. V jejím úvodu je popisováno, jak Bůh v šesti dnech stvořil svět. A právě tato událost se stala námětem pro oratorium Josephu Haydnovi.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu