Nalaďte si Radio Proglas od 16. do 22. dubna 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 16 Duben 2018 08:15

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Písničkářka Martina Trchová je držitelkou ceny Anděl v kategorii Folk za album Holobyt, které natočila v roce 2016 se svým triem. Vedle tria v poslední době Martina vystupuje také ve dvojici s brněnskou písničkářkou Lucií Krpalovou, známou také pod přezdívkou Prune. Obě mladé dámy vystoupí společně živě ve studiu Proglasu v pořadu Jak se vám líbí v pondělí 16. dubna v 19.15.

16. dubna se dožívá 91 let emeritní papež Benedikt XVI. Jako první papež po více než tisíci letech je zároveň někým, kdo může dnes bilancovat svůj pontifikát. Společně s redaktorkou Hanou Svanovskou se o to můžete pokusit také vy v Noční lince v pondělí 16. dubna od 22.30.

Dilemata rodičů a pedagogů ohledně přijímání dvouletých dětí do klasické mateřské školy budou hlavním tématem Kafemlýnku v úterý 17. dubna v 9.30. Z návrhu nového školského zákona vyplývá, že na přijetí do mateřských škol zřejmě budou mít dvouleté děti a jejich rodiče nárok. Jak se změní situace pro práci? Pro koho je toto řešení dobré či není? A proč? Pozvání přijala ředitelka mateřské školky U Milosrdných bratří v Brně Petra Škrdlíková.

Kde domov můj? se ptáme už od roku 1834. Víte, jaká byla cesta této melodie z divadelních prken až k naší státní hymně? Muzikoložka Markéta Kabelková prozradí i to, proč se píseň nelíbila Janu Nerudovi, či kdo stál za její popularizací. Relací Vítejte, senioři! vás ve středu 18. dubna od 9.30 provede Marcela Kopecká.

Deset let uplynulo od obnovení muzea ve Frenštátu pod Radhoštěm. Zdejší muzejnictví má však mnohem delší a velmi zajímavou historii. K mikrofonu přijali ve čtvrtek 19. dubna pozvání Alena Figarová a Martin Trubač. Poslouchejte od 20.15.

V pátek 20. dubna, v odpoledních hodinách, budou ostatky kardinála Josefa Berana letecky dopraveny do vlasti. V pořadu Živě z Prahy zazní informace ze života Josefa Berana. Proč byl pohřben ve Svatopetrské bazilice v Římě? Jaké jsou důvody, které vedly k převozu jeho ostatků zpět do vlasti? Poslouchejte od 9.30.

Každoročně Pavel Smolek zve v týdeníku Oktáva na festival Pražské jaro. I letos pro vás připravuje tři pořady. V tom prvním představí s tiskovým mluvčím festivalu Pavlem Trojanem to nejzajímavější, co tento mezinárodní hudební festival nabízí. Poslouchejte v pátek 20. dubna v 16.55. O týden později zachytíte rozhovor s českým dirigentem japonského původu Chuheiem Iwasakim. Trojici pořadů uzavře Oktáva s varhaníkem Pavlem Svobodou v pátek 18. května v 16.55.

Radka Stránská se zabývá logopedií, ale během svých vysokoškolských studií strávila rok v Zambii jako učitelka a pomocnice v City of Hope v Lusace. O svém působení psala pravidelně blog. V neděli 22. dubna v 17.00 v pořadu Křesťan a svět povypráví o africké zemi, o své práci, o rozdílech mezi africkou a českou liturgií, ale také o podpoře, kterou dostávala od svých přátel.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu