Nalaďte si Radio Proglas od 15. do 21. ledna 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 15 Leden 2018 09:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Pomoc druhým a její hranice – takové téma vybrala redaktorka Hana Svanovská pro Noční linku v pondělí 15. ledna. Do diskuze se můžete zapojit od 22.30.

Pořad plzeňského studia Hroznata bude v úterý 16. ledna věnován katedrále sv. Bartoloměje v Plzni. Od 20.15 se dozvíte o její historii i současnosti.

Balónky, Bublinky a Síť – to je téma dalšího vydání Kafemlýnku. Název odkazuje na dětský svět, konkrétně se ale jedná o název mateřského centra, dětské skupiny a sdružení Síť pro rodinu. Mluvit bude iniciátorka vzniku Mateřského centra Balónky v Blažovicích a koordinátorka mnoha projektů pro rodiče s dětmi – Renata Höklová. Co takové šikovné mamince leží na srdci a jak se jí daří rozhýbat dění v malé obci směrem k podpoře rodin, na to se bude Irena Kintrová ptát v úterý 16. ledna v 9.30.

Další vydání magazínu Vítejte, senioři! bude zaměřeno na projekt Pečuj doma. Je určen všem, kteří se rozhodnou o svého blízkého pečovat v domácím prostředí a potřebují praktické rady. Těšit se můžete i na návštěvu podkroví Werichovy vily, kam se sjeli kronikáři z České republiky. Budeme také hovořit o obecních kronikách a o potřebě zapisovat místní události. Poslouchejte ve středu 17. ledna v 9.30.

Týden modliteb za jednotu křesťanů začíná památkou Panny Marie, Matky jednoty. Jaká je historie této památky a co pro jednotu můžeme udělat my, laikové? Na to se redaktor Antonín Žolnerčík zeptal P. Petra Šustáčka, duchovního správce farnosti Kozmice u Hlučína. Poslouchejte pořad studia Hedvika ve čtvrtek 18. ledna ve 20.15.

Jono Heyes, písničkář z Nového Zélandu, byl hostem pořadu Jak se vám líbí už v roce 2015. Mezitím nejen vydal nové album 9 Pilgrims, ale také se přestěhoval do Brna. O jeho tvorbě, názorech a také o spolupráci s českými muzikanty s ním bude hovořit Milan Tesař ve čtvrtek 18. ledna v 19.15.

V dalším pořadu Živě z Prahy budou v pátek 19. ledna hosty nemocniční kaplani. Připraven je kulatý stůl, kde se sejdou nemocniční kaplani z různých církví a představí svoji práci. Diskutovat se bude o tom, zda a jak se případně liší přístup kaplanů z různých církví k pacientům a zda by se vůbec lišit měl. Poslouchejte od 9.30.

Brněnská spisovatelka a literární vědkyně se specializací na dětskou literaturu Luisa Nováková vydala v loňském roce po více než deseti letech další opus s názvem Bílí havrani. Dějově bohatý příběh s názvem pojednává o věrnosti a zradě, obětavosti a zbabělosti, marné i naplněné lásce a je zalidněn řadou postav. Důležitou roli v něm sehrávají také tajemné bytosti nadané starobylou mocí. Knihu představíme v Knihovničce Proglasu v neděli 21. ledna ve 13.20.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu